Турнир: „А“ футболна група 2010/11 (6-и кръг)

• 39мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

• 89мин

2. Александър Барт (Литекс)

В среща от 6-я кръг на А ФГ ЦСКА и Литекс завършиха наравно 1:1. Гостите откриха резултата чрез Светослав Тодоров в 12-ата минута, а след това същия пропусна дузпа. ЦСКА стигна до равенството в 38-ата минута, след като Маркиньос с глава изравни. В последната минута на срещата гостите останаха в намален състав. Червен картон получи Александър Барт, който задържа откъсващия се Килиън Шеридън.

ЦСКА можеше да стигне до гол в 10-ата минута, когато Нелсън изпревари Пламен Николов и бранителят извърши нарушение в наказателното поле, но Стефан Спасов остана безмълвен. Литекс откри в 12-ата минута, след като Светослав Тодоров отблизо откри резултата.

В 29-ата минута Литекс получи право да изпълни дузпа, но Раис Мболи спаси битата от Тодоров топка. Това развитие на ситуацията даде импулс в играта на ЦСКА и в 36-ата минута удар на Акуаро с глава срещна напречната греда.

Две минути по-късно Маркиньос изпревари вратаря на гостите и прати топката в мрежата.

След почивката ЦСКА владееше положението, но Грегъри Нелсън, Килиън Шеридън и Маркиньос направиха сериозни пропуски. Гостите завършиха срещата в намален състав след червен картон на Александър Барт, който задържа откъсващия се Шеридън.

В тази среща дебют за армейците направиха Раис Мболи и младият талант от Аржентина Трекаричи.