• Стефан Юруков
    85′
  • 61мин

11. Владимир Манчев (ЦСКА)

ЦСКА​ победи с 1:0 „Ловеч“ в среща-реванш от четвъртфиналите на турнира, но отпадна от понататъшно участие.

Ловчанлии победиха в първата среща с 3:0 и с общ резултат 3:1 продължават на полуфиналите.

През първото полувреме футболистите на ЦСКА владееха по-често топката, но трудно стигаха на стрелкови позиции пред вратаря Вутов.

Гостите от Ловеч се стараеха да рушат играта в средата на терена и разчитаха на бързината на Христо Йовов в нападение.

Първата сериозна голова възможност създадоха именно ловчанлии. В 15-а минута Йовов изведе с едно докосване Зоран Янкович, който от добра позиция от дясно стреля право във вратаря Ивайло Иванов.

Опитите на ЦСКА да вкара ранен гол завършваха някъде пред наказателното поле на гостите.

Все пак в 20-а минута Христо Янев получи дълъг пас, спря топката на гърди на точката на дузпата, но техничният му удар мина покрай левия стълб на вратата.

Докрая на полувремето футбол почти не се игра, а футболистите на „Ловеч“ използваха всяка възможност да полежат на тревата след сблъсък с противников играч.

През втората част „армейците“ излязоха коренно преобразени и наложиха тотален натиск в половината на „Ловеч“.

В 51-а минута Владимир Манчев изстреля мощен удар от въздуха в сглобката на гредата на вратата на Вутов, а след това Мичо Враниеш стреля на педя от гредата от пряк свободен удар.

В 61-а минута домакините откриха резултата чрез Манчев, който прехвърли с глава неразчетено излезлия вратар Вутов.

Голът даде криле на „армейците“ да търсят още две попадения, с които да изравнят общия резултат, но защитата на

"Ловеч“ продължи да действа сигурно и не позволи нови опасности пред Вутов.

В края на мача старши треньорът на ЦСКА Енрико Катуци заигра ва банк, пускайки на терена едновременно четирима чисти нападатели. Това не донесе нужния ефект и „червените“ затънаха в еднообразни центрирания, които с лекота бяха отразявани от защитата на гостите.