• 56мин

5. Добромир Митов (ЦСКА)

3. Марин Бакалов (Марица)

Димитър Иванов (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Марица с  3:1 в последния мач от „А“ група, игран късно снощи. Така тимът на Георги Василев записа първата си победа за сезона.

Пловдивчани поведоха преди почивката с гол на бившия капитан на ЦСКА Георги Георгиев от линията на пеналта. Четири минуги по-късно съдията Иван Лазаров даде много спорна дузпа за ЦСКА, след като либерото на гостите Чомаков изби с шпагат топката от краката на Видолов. Илия Войнов бе точен при изпълченисто и изравни 1:1. Добромир Митов изведе ЦСКА напред в 56-ата минута. Той използва грешка на отбраната на гостите и вратаря Киров и насочи топката в опразнената врата.

Мачът се реши в 65-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за Марица. Опитният Марин Бакалов се засили да изпълнява, но вратарят Петков хвана удара му.

Играчите на ЦСКА оспорваха дузпата, защото в момента на нарушението топката бе извън терена. След пропуска на Бакалов пловдивчани се отчаяха и в 70-ата минута новото попълнение от Чирпан Димитър Иванов направи 3:1 за ЦСКА. Той нахлу на скорост и с удар в движение заби третия гол за червените.