• 55мин

8. Борис Галчев (ЦСКА)

• 61мин

7. Любомир Й. Любенов (Нефтохимик)

ЦСКА​ спечели без проблеми мача си от турнира за Купата на България срещу Нефтохимик.

Двубоят от 1/16-финалната фаза на надпреварата завърши с категоричен успех за „червените“ с 3:1.

Попаденията за победителите реализираха Преслав Йорданов, Самир Аясс и Борис Галчев.

На вратата на домакините застана Господинов, а карето пред него оформиха Динчев, Чорбаджийски и Бранеков в средата и Милен Кикарин отляво.

Бранеков лекуваше контузия, но в неделя записа едно полувреме с червената фланелка. Днес опитният защитник зае мястото си в сърцето на отбраната до Божидар Чорбаджийски.

В средата на терена Янев заложи на познатото трио - Борис Галчев, Самир Аясс и Николай Цветков. Галчев получи почивка срещу София 2010 и сега с пълни сили се включи в първия сериозен тест за сезона.

Капитанът на „армейците“ се бе оплакал от преумора, причинена от сгъстения цикъл, в който влезе ЦСКА в последните няколко седмици.

Христо Янев не можеше да разчита на трима от фланговите си играчи. Трайно контузени са Станислав Маламов и Александър Александров. Момчил Цветанов също доскоро не тренираше, но вече се подготвя наравно с останалите си съотборници. Все пак треньорът не избързва с включването му в игра.

Това обаче се оказа без значение, като „червените“ надиграха по всички параметри опонента си тази вечер.

Срещата започна равностойно, но в 17-ата минута Преслав Йорданов засече с глава центриране на Галчев и даде старта на головата акция за състава си.

Натискът на „армейците“ продължи, но нови голове така и не падаха.

Всичко в мача приключи в началото на вторите 45 минути, като само в рамките на минута и половина първо Самир Аясс, а след това и един от най-добрите в мача днес - Галчев покачиха на 3:0, предвещавайки крайния развой на сблъсъка.

Нефтохимик все пак върна един гол в 63-ата минута, чрез Любенов, но това не промени нищо в мача.