10. Тодор Паланков (Пирин-Бл)

• сл.кр.

• сл.кр.

18. Борис Галчев (Пирин-Бл)

Шампионът на България ЦСКА отпадна от турнира за купата на България, след като загуби на дузпи от Пирин (Благоевград).На стадион „Българска армия“ редовните 90 минути завърши при резултат 1:1. Маркиньос откри за нашите в 58-ата минута, а Спас Делев изравни за гостите 11 минути по-късно. В продълженията двата отбора не си вкараха гол и така се стигна до ролетката на дузпите. Във второто продължение Драги Коцев от Пирин получи втори жълт и съответно червен картон. При дузпите футболистите от Благоевград бяха безпогрешни, докато Маркиньос пропусна за ЦСКА. Така Пирин се класира за полуфиналите.

През първата част ЦСКА можеше да открие резултата, но многобройните пропуски лишиха нашите от ранен аванс.  Саидходжа, Маркиньос, Йордан Тодоров, Кирил Котев и Тодор Янчев имаха отлични възможности.

Второто полувреме отново бе за ЦСКА. В 51-ата минута армейците направиха двоен пропуск след като първо Йордан Тодоров би в Иваников, а след това Маркиньос прати топката в страничната греда.  Все пак Маркиньос успя да се разпише в 58-ата минута, когато с топовен изстрел матира стража на гостите. В 69-ата минута Спас Делев с отличен удар матира Ивайло Петров. До края на редовните 90 минути и в продълженията на мача ЦСКА може да вкара нов гол, но отново Иваников бе герой. Най-чистото положение пропиля Дормушали Саидходжа, който от няколко метра сгреши пред почти опразнената врата. В 110-ата минута Пирин остана с човек по-малко на терена, след като Драги Коцев получи втори жълт и след това червен картон.

При дузпите футболистите на Пирин реализираха всичките си пет удара, докато Маркиньос пропусна за ЦСКА. Преди това за нашите точни бяха Йордан Тодоров, Дормушали Саидходжа и Мартин Тошев.