64′
  • 10

• 3мин

29. Грегъри Нелсон (ЦСКА)

Много ранен гол осигури победата на ЦСКА над Славия с 1:0. Попадението на Грегъри Нелсън в 3-ата минута се оказа единствено и достатъчно за трите точки на червените в столичното дерби на 22 кръг в А група. След това двата тима като че ли пазеха сили за предстоящите полуфинали за купата след няколко дни, въпреки че в определени периоди вдигаха оборотите.

Червените явно добра са отработили тактически варианти, при които се стремят да нанесат много ранен и решаващ удар на съперника си. За втори пореден кръг те са на път да вкарат най-бързия гол от всички 8 мача в А група, в предишния автор бе Спас Делев срещу Сливен в 8-ата минута.

Снощи в 3-ата минута Грегъри Нелсън напредна, пред него капитана на Славия Богомил Дяков подхлъзвайки се му направи път и холандецът с удар от около двайсетина метра прати топката под напречната града на Стефано Кунчев за 1:0.

В 17-ата минута Жуниор след центриране на Мансаров от фаул стреля високо над вратата на Караджов и не успя да върне гола.

До края на полувремето Спас Делев не успя да направи добавка след удар на Тонев и спасяване на Кунчев. Славистите общо взето показаха самочувствие с изключение на територията след 75-ия метър на терена, където трябва да се даде последния пас и да се завърши атаката.

Белите се постараха да отговорят на ранния гол на Нелсън с идентична случка пак в 3-ата минута, но след почивката. Тогава Даниел Пеев изведе Радослав Димитров – Меси (оригиналът по същото време загравяше за Ел Класико), но Караджов изби в корнер.

В 81-ата минута дясната греда на Стефано Кунчев лиши ЦСКА от втори гол, тогава Мишел Платини стреля отблизо, а вратаря на белите не успя да реагира, но извади късмет. Бразилският нападател на червените влезе през второто полувреме като смята на Спас Делев в опит да разнообрази атаките на армейците.