• 48мин

Димитър Стефанов (Славия)

• 50мин

9. Тодор Колев (Славия)

Носителят на Купата на България ЦСКА победи с 2:1 тима на Славия в столичното дерби от предпоследния кръг на футболното ни първенство и на практика си осигури второто място в крайното класиране.

Двубоят се игра само пред около 1500 зрители на стадион Българска армия.

Армейците откриха резултата в 15 минута чрез Тиаго Силва, заради който на стадиона присъстваха емисари на гръцкия АЕК. След изпълнен от капитана Емил Гъргоров Гийом засече с глава от точката за дузпи. Топката обаче бе изчистена от голлинията, но попадна в краката на Тиаго и от три-четири метра той опъва мрежата на Славия.

Капитанът Гъргоров се отчете с поредното си попадение за ЦСКА в 35 минута. В наказателното поле на Амбарцумян Христо Янев центрира към халфа и той се разписа за 2:0.

Пет минути по-късно Тиаго напредна от ляво, но бе фаулиран. Зад топката застана Гъргоров, който центрира. Янев засече във въздуха, но ударът му бе изключително неточен.

На почивката Пламен Марков извади от игра автора на първия гол Силва и на негово място пусна Йордан Юруков.

Три минути след подновяването на играта белите върнаха един гол във вратата на ЦСКА. Стойков центрира от фаул, Димитър Стефанов игра с глава и прати топката в десния ъгъл на Пиргов.

В 50 минута нападателят на Славия Тодор Колев бе изгонен с директен червен картон, заради остро влизане в краката на Христо Янев.

Тринайсет минути по-късно символичните гости от Овча Купел имаха шанс да изравнят с положение, идентично на ситуацията от първия гол за ЦСКА. Топката попадна в краката на Рангелов, но от няколко метра той я прати в аут покрай лявата греда на червената врата.

Пет минути преди края Янев изпълни фаул на около двадесет и пет метра. Топката се насочи точно под гредата на Славия, но Армен Амбарцумян показва завиден рефлекс и изчисти в корнер.

За оспорване на съдийско решение жълти картони поличиха Гъргоров и Георги Мечечиев от Славия.