• 62мин

33. Давид Мендеш Силва (ЦСКА)

• 87мин

4. Даниел Моралеш (Спартак Вн)

Отборът на ЦСКА записа класически успех, побеждавайки отбора на Спартак Варна с 3:0 във втория си мач от турнира Албена къп 2009.Мачът бе изпъстрен с картони, като главният съдия показа седем жълти и един червен - на Моралес от Спартак за удар без топка срещу Йордан Тодоров.

Червените бяха пълни господари на терена през всичките 90 минути от срещата и нито за миг не оставиха публиката в Албена да се усъмни кой ще бъде победителят в срещата.

Армейците започнаха вихрено мача и отбелязаха  гол във вратата на Спартак още във втората минута чрез новото попълнение Саидходжа, но попадението бе отменено заради засада.

Шампионите обаче продължиха вихреното темпо и само три минути по-късно вече водеха в резултата. Голът бе дело на Йордан Тодоров, който получи топката отдясно, спря я на гърди и с хубав удар преодоля отличния в този мач вратар на Спартак Благоевич. Тодоров можеше да отбележи втори гол само две минути по-късно, но този път вратарят спечели двубоя сбългарския национал, избивайки удара му с крак.

Само десет минути след първия съдийски сигнал защитник на Спартак игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, превърната в гол от Саидходжа.

До края на първото полувреме ЦСКА доминираше напълно, като Тодор Янчев бе най-близо до отбелязване на трети гол, но топовният му изстрел от разстояние се отби от напречната греда на Спартак.

През втората част  оборотите намача леко спаднаха и въпреки че червените продължаваха да бъдат пълни господари на терена, головите ситуации бяха по-малко в сравнение с първото.

Все пак шампионите логично стигнаха до трето попадение дело на Давид Да Силва в 63. минута след груба грешка на резервния вратар Цанков.

През последните двадесетина минути Димитър Пенев пусна в игра по-голямата част от резервните състезатели на ЦСКА.

В самия край на мача бившият играч на ЦСКА Даниел Моралес получи червен картон, след като удари без топка Йордан Тодоров.