Костадин Видолов (ЦСКА) асистенция - Асен Букарев

• 50мин

Асен Букарев (ЦСКА)

Кристел (Флора)

ЦСКА​ победи с 3:1 естонския вицешампион „Флора“ (Талин) в контрола, играна днес следобед в Турция. Два гола за армейците отбеляза Костадин Видолов, а третото попадение бе дело на Асен Букарев. Мачът, който бе насрочен за 14,30 часа, започна с 40 минутно закъснение.

Възпитаниците на Сашо Станков излязоха на терена в състав: И. Иванов, Антонов, Върбанов, Ангелов, Г. Иванов, Томаш, Петров, Видолов, Букарев, Моке и капитанът Методи Деянов. Още във втората минута Галин Иванов навехна лявата си ръка. Той обаче остана на терена близо половин час преди да бъде заменен от Янко Вълканов. В 15-та минута Деянов уцели гредата след пряк свободен удар. В 33-та минута Костадин Видолов откри за 1:0 след двоен удар на 5-6 метра от голлинията на „Флора", отсъден за високо вдигнат крак срещу Букарев. Същият Букарев в 40-та минута преодоля вратаря на естонския тим, но пропусна да довкара на празната врата. В последната минута на първото полувреме пак той след двойно подаване изведе в стрелкова позиция Видолов, на който не му остана нищо друго освен да отбележи втория си гол за мача. В 50-та минута Асен Букарев излезе сам срещу вратаря на „Флора“ и този път не пропусна да се разпише.

Последва леко отпускане в редиците на ЦСКА, което се оказа добре дошло за играчите на естонския тим. В 55-та минута Кристел вкара почетен гол. Двайсет минути по-късно същият този футболист имаше шанс да върне донякъде интригата, но красивият гол, който вкара от около 25 метра, за всеобща изненада бе отменен заради измислена засада.