• 10мин

99. Дормушали Саидходжа (ЦСКА)

• 47мин

5. Тодор Янчев (ЦСКА)

ЦСКА​ завоюва първото си отличие за годината, печелейки убедително финала на турнира Албена Къп 2009 с 2:0 срещу варненския Черно море. Головете за шампионите отбелязаха Дормушали Саидходжа и Тодор Янчев. Освен Купата за победител в Албена Къп, червените обраха и индивидуалните награди от турнира.

ЦСКА започна мача без четирима основни футболисти, след като Йордан Минев и Александър Бранеков не бяха на разположение на Димитър Пенев поради контузии, а националите Кирил Котев и Йордан Тодоров бяха в София след приятелската срещана националния тим в Швейцария.

Още в първите минути на мача шампионите показаха, че няма да се задоволят с нищо друго освен с победата и до десетата минута Саидходжа и Морозс пропуснаха да открият резултата.

Първият гол в срещата падна десет минути след началото, след като фамозният в този мач Давид Да Силва бе спрян непозволено в наказателното поле на варненци и съдията Антон Генов посочи бялата точка. Зад топката застана Дормушали Саидходжа и не остави никакви шансове на вратаря Карамфил Илчев.

До края на първата част  футболистите на ЦСКА създадоха куп доби възможности за отбелязване на гол, но аристократично ги пропиляха и така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за ЦСКА.

Капитанът на тима Тодор Янчев поправи пропуските на своите колеги от първото полувреме, отбелязвайки втория гол само четири минути след подновяването на играта. Янчев завърши красива комбинация между Саидходжа и Тонев със силен удар от дъгата на наказателното поле, матирайки за втори път вратаря на Черно море.

През второто полувреме темпото на играта спадна и тя се накъса. Треньорите на двата отбора направиха по няколко смени в своите единадесеторки, като за ЦСКА на терена се появиха новото попълнение на отбора Руи Мигел и дошлите на проби нигерийски футболисти Омодиагбе и Алауса. Именно последният можеше да направи победата на шампионите класическа, но два пъти в края на мача малшансът му попречи да се разпише във вратата на  варненци.

След края на мача ЦСКА получи купата на победителя в турнира Албена Къп 2009, а Ивайло Петров, Дормушали Саидходжа и Тодор Янчев бяха наградени съответно за най-добър вратар, голмайстор на турнира и най-полезен играч.