• 61мин

8. Лукас Саша (ЦСКА) асистенция - Мишел Платини

• 90+1мин

17. Анисе (ЦСКА)

ЦСКА​ сломи отбора на Лудогорец с 1:2 в първи мач от 1/16 финалната фаза,  в турнира за Купата на България. Домакините поведоха с гол в 11-ата минута, когато Иванов отбеляза. Нашите момчета изравниха чрез Мишел Платини, а Лукас Саша оформи крайното 1:2, в 61-ата минута.

Във 2-ата минута Марселиньо направи пробив по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, там обаче, Бандаловски изчисти с глава. В 4-ата минута Нджонго Присо направи добро включване в атака по дясното крило и с хубав пас намери Платини. Изстрелът на Мишел обаче, бе слаб и право във вратаря. Малко след това и Анисе стреля към Чворович, но топката бе лесна за вратаря. В 9-ата минута Гъргоров стреля от движение и топката профуча опасно над напречната греда. В 11-ата минута Гела проби отдясно и центрира по земята в наказателното поле на ЦСКА. Там няколко играча се разминаха с топката и в крайна сметка тя попадна в Иванов.  Халфът стреля, топката се удари в лявата греда и влезе във вратата. В 20-ата минута Присо бе намерен с хубав пас в наказателното поле, камерунецът овладя кълбото и опита удар със завъртане. На пътя на топката застана бранител и тя излезе в корнер. В 28-ата минута при центриране от ъглов удар Апостол Попов бе съборен в наказателното поле на съперника, но реферът остана безмълвен и остави играта да продължи. В 33-ата минута Марселиньо се освободи от червената отбрана и стреля силно по диагонала, за щастие топката не намери очертанията на вратата. В 34-ата минута страхотна атака за нашите премина през Лукас Саша, който с пас по конец намери своя сънародник Мишел Платини зад защитата. Последният останал очи в очи с вратаря, го елиминира и прати топката в опразнената вратата. Помощник-треньорът на ЦСКА Анатоли Нанков бе отстранен от скамейката след оспорване на съдийско решение.В 44-ата минута Анисе получи жълт картон.

На полувремето бе направена една промяна в нашия състав, като Серж Нюаджи отстъпи мястото си на Сержиньо. В 51-ата минута Иван Бандаловски пусна хубав пас към Присо по десния фланг на атаката, стражът на домакините обаче, изпревари Нджонго. В 54-ата минута Черни спаси силен удар на Иванов. В 57-ата минута Мишел Платини нахлу с топка в крака в наказателното поле, където Барт го събори с остър шпагат, но и тук реферът не реагира адекватно. Вместо дузпа, той показа жълт картон за симулация на Платини. Бандаловски пък бе санкциониран за оспорване на съдийско решение.

В 61-ата минута чудесна атака за армейците, която премина през Присо, Платини и Лукас. Саша се озова сам срещу Чворович, като бразилецът не се поколеба, а с премерен удар по земя даде преднина за нашите. Домакините реагираха незабавно и направиха двойна смяна, като Гела и Гъргоров бяха заменени от Стоянов и Безяк. В 67-ата минута Пламен Крачунов получи жълт картон. В 71-ата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на ЦСКА. Мишел Платини стреля технично от фаула, но топката премина на сантиметри от дясната греда. В 79-ата минута Шоко напусна игра, а на негово място се появи Витиня.

В 81-ата минута главният рефер спести директен червен картон на Иванов, който опита да счупи крака на Саша, след безумно влизане отзад. Реферът обаче, му показа жълт картон. В 82-ата минута Александру Пакурар замени Нджонго Присо. В 87-ата минута неспортсменските прояви на домакините продължиха. Кайсара ритна грубо Саша отзад, а при вече спряната игра Барт със силен шут прати топката в лицето на падналия Саша. Естествено и тук не последваха санкции за играчите на Лудогорец. В добавеното време Анисе бе отстранен от игра след като получи втори жълт и съответно червен картон.