• 75мин

Детелин Ченешков (Черноморец)

• 87мин

24. Костадин Хазуров (ЦСКА)

Разгромна победа постигнаха армейците в първата си контрола от лятната подготовка на базата в Панчарево. Футболистите на ЦСКА победиха Черноморец (Бургас) с 4:1.

Двубоят бе изгледан от мажоритарният собственик на клуба Васил Божков в компанията на председателя на надзорния съвет Стефан Орманджиев и изпълнителния директор на ПФК ЦСКА Лазар Василев. Националът Владимир Манчев, който е в почивка до понеделник, също изгледа победата на своя бивш отбор.

Старши треньорът Ферарио Спасов заложи на следната стартова единайсеторка:

12. Ивайло Иванов, 17. Радослав Забавник, 29. Ибрахима Гай, 3. Йордан Върбанов, 4. Маркос Чарас, 11. Роберт Цаха, 23. Емил Гъргоров, 19. Евгени Йорданов, 30. Йордан Тодоров, 33. Мансур Аянда, и 21. Стойко Сакалиев.

През второто полувреме в игра влязоха: 31. Евгени Хмарук, 13. Петко Илиев, 10. Амиран Муджири, 24. Костадин Хазуров.

Още в 8-мата минута резултата бе открит в полза на армейците. Емил Гъргоров изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле и промуши топката в ъгъла на вратата пазена от Динко Георгиев – 1:0 за ЦСКА.

Словашкият национал Радослав Забавник игра десен бек, чехът Роберт Цаха показа класата си като ляв бек. В Средата на терена Мансур Аянда раздаваше пасове по конец и радваше с добрата си игра насъбралите се около 800 фенове на Базата в Панчарево за първата контрола на армейците.

Именно сенегалецът Аянда показа че не случайно играе в ЦСКА, вкарвайки феноменален гол от около 30 метра в 28-мата минута на двубоя. Мансур Аянда пое една топка с гръб към врата, завъртя се и покачи на 2:0 пред смаяните погледи на фенове и ръководство.

През втората част на мача Ферарио Спасов пусна Амиран Муджири, Костадин Хазуров и Петко Илиев.

В 68-мата минута комбинация между Емил Гъргоров и Стойко Сакалиев завърши с трети гол във вратата на Черноморец. Гъргоров намери като по конец Сакалиев на далечната греда, който с елегантен удар с глава прати топката зад гърба на Георгиев за 3:0.

Реакцията на гостите от Бургас доведе до едно попадение в 75-тата минута на Детелин Ченешков, който се възползва от едно центриране и надхитри Хмарук – 3:1.

Костадин Хазуров сложи точка на спора с гола си в 87-мата минута на двубоя. Хазуров излезе очи в очи с вратаря на бургазлии и стреля ниско под неговия плонж за крайното 4:1 в полза на ЦСКА.