Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 89мин

Богданов (Локо ГО)

Убедително – 4:0

Червенознаменци успяха да използуват по-голямата си рутина и превъзходство в техниката и спечелиха убедително с 4:0. Гостите се бориха мъжки до последната минута, без дори за миг да помислят за отбранителен вариант. И това им прави чест, независимо от предположението, че към открита, нападателна игра ги е подтикнал голът, отбелязан още в 3 мин. от Цанев след чудесен пас на Якимов. Все пак мачът можеше да вземе друг обрат, ако в 8 мин. Божилов не бе проиграл стопроцентова възможност за изравняване. В този психологически момент от 3-4 м. той прати топката над напречната греда. До края на полувремето червенознаменци диктуваха положението, като на няколко пъти Якимов и Цанев направиха почти невероятни пропуски. Пешев (с № 8 на фланелката) отново бе използуван като втори централен защитник, а Станков свърши голяма работа в средата на терена и често се вклиняваше опасно напред. В нападението на гостите се открояваше единствен Блъсков, който на няколко пъти грубо бе фаулиран от младия Маринчев.

Веднага след почивката последва 20-минутен безрезултатен натиск на локомотивци. После домакините отново взеха превес, особено след като в 64 мин. Станков постигна ефектен гол от около 30 м. Десет минути преди края Якимов (който игра предпазливо поради получената в четвъртък контузия, но направи отлични индивидуални пробиви), се отскубна от пазача си и стреля ниско – 3:0. В самия край на мача при едно остро центриране на Колев топката се удари в крака на Богданов и Ванчев за четвърти път трябваше да я извади от мрежата.