НОВО ПОДРЕЖДАНЕ НА ВЪРХА

• 18 ТОЧКИ ЗА ВСЕКИ ОТ ЧЕЛНАТА ТРОЙКА

• ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ Е НАБЛИЗО...

0:0 Пред мрежата стоеше вратар

През първото полувреме не можеше да се долови ясна тактическа идея в действията на червенознаменци, а и много неточно те обработваха топката. Пловдивчаните старателно пазеха своята врата, добре придвижваха топката в средната част на терена, играеха внимателно и спокойно. Това им даваше леко преимущество през по-голямата част от полувремето. Намерението им да атакуват внезапно бе осъществено няколко пъти. Но само един удар (на Г. Василев в 28 мин.) затрудни истински вратаря Йорданов. Може би щяха да имат по-голям успех, ако Бонев бе завършил с удар някой свой слалом. Не можа, защото Гаганелов го пазеше плътно.

След почивката нещата се промениха ЦСКА „Ч. знаме“ напълно овладя играта и натика противника в наказателното поле пред Бончев. Треньорът Д. Григоров, чийто план бе да изгради систематизирана защита далеч от вратата, вкара в игра Андонов със задачата да безпокои настойчиво армейските бранители и да поразтегне фронта на действията. Но Андонов не успя, проявиха се и слабости на някои пловдивчани в кондицията – и масираният натиск на малка квадратура продължи почти непрекъснато до края. Бончев спаси трудни положения (в 75 мин. бе сам срещу Марашлиев, но отби топката). Веднаж (в 52 мин.) Ив. Василев улучи напречната греда, веднаж (в 70 мин.) Марашлиев не улучи празна врата... Резултатът остана 0:0, за да свидетелствува за достойнствата на защитниците.