• 75мин

Генов (Спартак Пд) асистенция - Петър Пацев

• 85мин

Димитър Пенев (ЦСКА „Ч. знаме“)

В София за купата на Съветската армия играха отборите на ЦСКА „Червено знаме“ и „Спартак“ (Пловдив). Този мач приличаше на игра на „вкарвачи“ и „разкарвачи“ – в стремежа си да вкарат повече голове армейските футболисти нападаха примитивно, а пловдивчани се бранеха също така посредствено. През първото полувреме падна само един гол – на Якимов в 15-та минута от наказателен удар пред вратата на „Спартак“. След почивката от многото голови положения бе оползотворено само едно от Романов. След това Якимов пропусна дузпа и още няколко голови положения и бе заменен с Каменов, но и това не промени облика на играта. Редките контраатаки на пловдивчани се увенчаха с гол и резултатът стана 2:1. Малко преди края Пенев увеличи на 3:1. И ръководството на мача начело с Чомаков бе в тон с играта – посредствено.

източник вестник „Работническо дело“

Предоставил Тодор Гърбатов

Безброй пропуски

СОФИЯ. – На своя стадион армейците повториха картината от второто полувреме на мача си със „Спартак“ (Сф), само че сега боите бяха много по-сгъстени. Над вратата на пловдивските спартаковци виснеше постоянна заплаха, но или стрелбата бе неточна, или вратарят Христов със сетни усилия избиваше топката, или защитник с шпагат предотвратяваше удар към опразнената врата. Наброихме десетина такива „свръхголови“ положения, които бяха проиграни от армейските нападатели. Най-много се „прояви“ Якимов, който на всичко отгоре не можа да реализира дузпа в 67 мин., когато резултатът бе 2:0 за ЦСКА „Ч. знаме“ (с голове на Якимов в 15 мин. от свободен удар и Романов в 54 мин. след грешка на спартаковската защита).

Пловдивчани възприеха подчертано отбранителен вариант – убиване на темпото, разиграване на топката с вратаря, печелене на време. Едва в последните 20 минути на мача те предприеха няколко контраатаки.

В 75 мин. Генов получи идеален пас от Пацев и намали на 1:2, а крайният резултат от мача – 3:1 за ЦСКА „Ч. знаме“ – бе зафиксиран в 85 мин. от Пенев.