• Йосиф Харалампиев
    67′

Васил Митков (Спартак Сф) асистенция - Михаил Гьонин

0:1 В ПОСЛЕДНИТЕ СЕКУНДИ

СОФИЯ – Първото полувреме бе сравнително спокойно, но на добро технически равнище – играчите внимателно обработваха топката, подаваха си точно, изработваха позиции за стрелба.

След почивката борбата се изостри, играта стана по-жива, но напрежението повлия да се греши повече при срещата с топката. Начален натиск на ЦСКА „Ч. знаме“ бе хладнокръвно отбит от спартаковската защита, но в 58 мин., тя бе изненадана от комбинация Якимов – Цанев, която изведе нападателя сам срещу Горанов. Това бе решителен момент, но Цанев прибърза и би точно в ръцете на вратаря... След това настъпи равновесие. Остротата на спартаковското нападение се попритъпи (В някои периоди Митков ставаше напълно инертен, Цветков необяснимо попадаше в централната зона, както и Харалампиев, а за известно време Гьонин страда след едно стълкновение). Но и армейските нападатели не направиха нищо съществено. Те не почувствуваха в някои моменти положението, че спартаковското нападение не може да задържи и оползотвори топката, и оставаха като правило с 1-2 души срещу 5-6 играчи от здравата спартаковска защита. Топката се навърташе продължително в централната зона – от грешка на спартаковец до грешка на армеец...

Но ето развръзката: в последната минута Гьонин, който през второто полувреме игра по целия фронт на атаката, проби по левия фланг, стигна до крайната линия близо до вратата и подаде остро пред целта, където Митков мигновено отклони топката в мрежата – 1:0 за „Спартак“ (Сф).