• 86мин

Сим. Пенчев (Чардафон)

• 89мин

Чардафон бие „АС23“ с 3:2 (1:0)
Гостуванията на софийските тимове в Габрово винаги са предизвиквали голям интерес. Същите датират доста отдавна, още от 1923 год. Заслугата за това се пада на ветерана „ФК13 , който заедно със „Студентския спортен клуб", бяха победени същата година от тогавашния „Ото“ с 4:2 и 7:1. Миналата година срещите бяха възобновени пак с ФК1З, който победи Чардафонъ с 4:1. Безспоро, обаче тимът на държавния първенецъ беше, който предизвика са гостуването си на 28. т. м. въ Габрово най-голям интерес.Първите 20 м. надмощие не може да се очертае, топката играе повече в центъра. Двамата вратари Дермонски и Манов имат малко работа. Няколко нападения на Ангелов и Вл. Тодоров, които комбинират много добре, завършват без успехъ. също и Дермонски спокойно лови няколко шута на Рачевиц, Димитров и Пенчев. Едва в 28-та м. низкия шут на Димитров в левия ъгъл открива резултата за Чардафон.
Второто полувреме АС23 повежда с по бързо темпо. В 4-та м. Вл. Тодоров получава от Зафиров и след кратка борба с бековете отпраща топката в мрежата на Чардафон — 1:1.
Две минути по-късно д. крило Колев
центрира, л. инсайд дава на Ангелов и този със силен шут бие във вътрешния ъгъл и топката отскача в мрежата — 1:2 за АС23. Още 5 м. и Ангелов посрещайки един корнер от ляво бие светкавично в гола, но топката среща гърдите на изненадания Манев който полита назад, а Чалъков бърже
отбива. Друг единъшут на Вл. Тодоров вратаря Манев отбива. Едва по
следните 10 минути Чардафон почва да напада по-стремително. И само 4 м. преди края Сим. Пенчев с бомбен шут от 16 м. изравнява 2:2. Минута след това Димитров, сам в голерията е готов да влезе с топката в
мрежата, но бива пометен отзад от
Кр. Николов. Битата дузпа от Сим. Пенчев лесно донася победоносния гол 3:2 за „Чардафон“.
Двата, тима-. Чардафон игра с амбиция. По бързина и издържливост не отстъпва на АС23, но в тактиката и техниката гостите ги привишаваха.От АС23 добри бяха Дермонски и Ангелов, които бяха център  на внимание за публиката. Не по-лоши бяха и Кр. Николов, Зафиров, Вл. Тодоров и Колев. От Чардафон играха добре вратаря Манев, д. бек Недев и ц. хафбека Поповъ. Много добри бяха и л. бек Балабански, л. хафбек Чалъков,