Георги Божилов
    55′
  • 50мин

99. Дормушали Саидходжа (ЦСКА)

В мач от XXV кръг на „А“ ПФГ ЦСКА победи като гост отбора на Черноморец с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Дормушали Саидходжа в 50-ата минута.

Още в началото на мача армейците тръгнаха масирано към вратата на домакините от Черноморец. Още в първите минути добри възможности за гол се откриха пред Руи Мигел и Дормушали Саидходжа на два пъти. Удоджи също имаше възможност да се разпише, но Борел изби майсторски в корнер негов удар. До края на полувремето шампионите от ЦСКА пропуснаха и най-чистото си положение чрез Павел Виданов. Младият защитник бе оставен непокрит в наказателното поле на Черноморец и от близко изпрати топката в аут.

След почивката ЦСКА заигра по-агресивно и съвсем логично стигна до гол още в 50-ата минута. Руи Мигел центрира отляво към Саидходжа, който с глава изведе армейците напред. Две минути по-късно Руи Мигел от един метър пропусна на празна врата, като прати топката в страничната греда. Последваха възможности пред Йордан Минев, Саидходжа, Руи Мигел и Тодор Янчев, но така и не се стигна до втори гол в мрежата на Черноморец. Срещата завърши 1:0 за ЦСКА, което бе и 10-та поредна победа в актива на шампионите.