Александър Колев
    60′
  • 67мин

7. Тони Силва (ЦСКА) асистенция - Платини

ЦСКА​ постигна минимална победа с 1:0 над отбора на Ботев Пловдив в мач от 11-я кръг на А група. По този начин завършиха първия полусезон като първенец във временното класиране. Голът падна в 68-ата минута и бе дело на Тони Силва.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от взрив в  село Горни Лом. Още в 5-ата минута нападателят на гостите Чунчуков си изкара жълт картон след като игра умишлено с ръка. В 9-ата минута Тони Силва центрира в наказателното поле, където Буш стреля неточно с глава. В 27-ата минута Маркиньос бе фаулиран от Гамаков на изгодна позиция. Антон Карачанаков изпълни прекия свободен удар, но прати топката право в ръцете на Стаховяк. Минута след това гостите на два пъти с глава опитаха да отбележат, но и при двете възможности Якуб Дивиш се намеси убедително и спаси. В 30-ата минута Стивън Сънди намери Серджиу Буш в наказателното поле, румънецът обаче не успя да овладее добре топката, затвори си ъгъла и стреля в аут. В 33-ата минута Инез получи жълт картон след като направи грубо нарушение срещу Карачанаков. В 37-ата минута Маркиньос нанесе мощен удар от воле малко пред границата на наказателното поле, но прати топката високо над вратата. В 42-ата минута Вальо Илиев влезе опасно в краката на Цветков и бе предупреден официално от главния рефер.

В началото на втората част привържениците настанили се в отоврилия отново врати Сектор Г взривиха атмосферата на стадиона с невероятно шоу.В 50-ата минута Тони Силва опита да изненада вратаря на Ботев с удар от дистанция, но Стаховяк спаси. В 59-ата и 60-ата минута бяха направени две смени в състава на ЦСКА, като Жуан Фелипе и Маркиньос отстъпиха местата си на Луис Соарес и Борис Галчев. Наставникът на гостите също извърши смяна - Колев замени Чунчуков. В 63-ата минута далечен изстрел на Христов мина в опасна близост над вратата на Дивиш. В 68-ата минута грешка в защитата на Ботев позволи на Луис Соарес да се откъсне от опеката на Николов, напредна и навлезе в наказателното поле. Последва пас към връхлитащия на скорост Тони Силва, който опъна мрежата - 1:0 за ЦСКА! В 76-ата минута Еденилсон Бергонси се появи в игра на мястото на Антон Карачанаков. В 82-ата минута хубава атака за ЦСКА премина през Силва, който комбинира с Буш. Нападателят не се поколеба и стреля мигновено, но Стаховяк демонстрира класа и спаси с една ръка. Малко след това при центриране от корнер Вальо Илиев отклони с глава към далечната греда, където Сашо Тунчев не съумя да прати топката в очертанията на вратата. В 89-ата минута Боби Галчев затрудни максимално Стаховяк с тежък удар по диагонала. В заключителните секунди на мача Сънди получи жълт картон за нарушение в центъра на терена.