• 67мин

17. Стефан Джилио (ЦСКА)

• 89мин

11. Владислав Безбородов (Шахтьор Сол)

ЦСКА​ спечели очаквана победа срещу „Шахтьор“ (Солигорск) с 3:1 и така отбеляза юбилейния си 150-ти мач в евротурнирите. Общият резултат след двете срещи стана 5:2.

В герой за „червените“ се превърна Владимир Манчев. В 33-та минута той откри резултата за 1:0, като при втория си удар вкара отбитата от защитник на беларусите топка. В 62-та минута нападателят беше изведен с прекрасен пас отляво от неостаряващия Йордан Лечков и се разписа за втори път. Третият гол дойде пет минути по-късно. Ибрахима Кума Гай отправи удар с глава в гредата, а резервата Стефан Джилио беше най-съобразителен при настъпилото разбъркване.

Владислав Безбородов успя да върне едно попадение минута преди края на редовното време. Заслужават добри думи гостите за представянето си в реванша. Възпитаниците на Аспарух Никодимов очевидно бяха подценили съперника преди почивката и това можеше да им изиграе лоша шега.

В 8-та минута Манчев стреля след пас на капитана Любослав Пенев, но отлично игралият в мача Мартьошкин отби. След осем минути публиката просто онемя, когато Светослав Петров трябваше да чисти от голлинията след удар на Андрей Милевский.

Буквално при следващата атака откъсващият се Манчев беше спънат от Ахлетдин Турдиев. Без колебание финландският рефер показа напълно заслужен червен картон. Вместо обаче да реши спора бързо, отборът на ЦСКА се засуети. В 26-та минута Лечков и Пенев не успяха да материализират изгодно положение. Четири минути по-късно проявилият се с няколко опасни слизания Роман Трепачкин отправи удар към Ненад Лукич. Веднага след това „червената“ осмица центрира отляво към своя капитан, който отново не беше съсредоточен при завършващия удар.

Едва след попадението на Манчев българите пооправиха играта си. Непосредствено преди почивката опитният Лечков пропусна нова възможност, след като Мартьошкин парира удар на голмайстора.

Пет минути след подновяването на играта, противно на очакванията, гостите отправиха още един опасен удар към вратата на ЦСКА.

Дори и след като бяха осигурили спокойствието си, момчетата на Никодимов на моменти проявяваха нехайност към игровите ситуации. Треньорът запази силите на Лечков и Пенев, като пусна вместо тях Христо Янев и Моке. Именно младежкият ни национал сътвори най-сериозната опасност четвърт час преди края на двубоя, като затрудни от пряк свободен удар беларуския вратар.

В даденото от съдията продължение удар на Методи Деянов срещна тялото на самопожертвователния страж на „Шахтьор“.