Червен картон

Босио (Бенфика)

• 84мин

Георги Антонов (ЦСКА)

ЦСКА завърши наравно 1:1 с португалския гранд „Бенфика“ в приятелски мач, игран късно снощи на стадион „Луж“ в Лисабон. Голът за домакините вкара бразилецът Андре, който е на проби в „Бенфика", а за армейците точен бе резервата Георги Антонов.

Добра и организирана игра през цялото време демонстрираха възпитаниците на Сашо Станков. В последните двайсетина минути на контролата българският тим изцяло доминираше на терена - факт, принудил вратаря на „Бенфика“ на няколко пъти умишлено да забавя играта, за да даде възможност на своите съотборници да поемат глътка въздух. Играчите на ЦСКА, облечени в новите си бяло-червени екипи, не трепнаха нито за миг пред именития си съперник.

Противно на очакванията, старши-треньорът на „червените орли“ Тони Оливейра пусна като титуляри почти всички футболисти от основния състав, с изключение на холандеца Пиер вай Хойдонк и голмайстора Карлитос. През първото полувреме българските футболисти създадоха няколко опасни атаки към вратата на своя противник, като Манчев на няколко пъти бе близо до гола. В 37-та минута бразилецът Андре все пак откри резултата в полза на „Бенфика“. Именно той и сънародникът му Рожер бяха причината за организирането на вчерашната контрола. Веднага след гола настъпи и кулминацията - червен картон за вратаря на домакините, който спъна откъсналия се срещу него Манчев.

Численото превъзходство донесе още по-голямо самочувствие на армейците и второто полувреме премина под знака на българското надмощие. Макар и в самия край на мача ЦСКА успя да вкара изравнителен гол, след като в 87-та минута Георги Антонов бе най-съобразителен с глава в наказателното поле.