• 79мин

Палев (ЦДНВ)

• 82мин

ЦДНВ победи Септември с 6:4 рекорден резултат пред рекордна публика.

Още от самото начало пролича амбицията на септемврийци да се представят достойно. Топката бе пренесена в полето на гостите и в третата минута, плевенци чрез Трифонов откриха резултата. След гола гостите свърнаха играта си, като очертаха леко надмощие. В 12-тата минута те изравниха резултата. ЦДНВ използа временното смущение в тима на плевенци и веднага след центъра организираното ново нападение завърши с втори гол направен от Благоев. От този момент играта стана равностойна. И двата тима провеждат устремни нападения, ато в 21-ата минута ЦДНВ покачи резулатта на 3:1.

Този гол въпреки омакванията не се отрази силно върху домакините. Те продължиха да нападат вратата на противника и в 30-тата минута, чрез Константинов разликата бе намалена - 3:2. Една минута преди края Матеев използва една добра възможност пред вратата на гостите и изравни резултата - 3:3. При това положение завърши първата половина на състезанието.

След подновяване на играта нападенията на двата тима продължиха да работят успешно и за застрашават двете врати. В 50-тата минута Миланов покачи отново резултата в полза на ЦДНВ. Две минути след него Стефанов направи нов гол за тима си и резултата отново е покачен 5:3. Победата на софийският тим, обаче все още не бе осигурена, тъй като нападателите на плевенския тим продължиха да нападат ожесточено. За известно време играта протичаше при поделено надмощие и едва в 79-тата минута Палев намали на 5:4.

Многохилядната публика видя че резултата може да бъде намален и започна да окуражава силно септемврийци. Техните надежди обаче са за кратко време. В 82-рата минута Миланов с хубава проява направи нов, решителен гол за тима си и резултата се покачи на 6:4.

При този рекорден за състезание от такъв мащаб резултат съдията Данчев даде края на напрегнатото състезание.