15. Ванчо Траянов (Черноморец-Бс)

• 79мин

Напуснал без смяна

37. Жереми Фо-Поре (ЦСКА)

Победа с 3:0 постигна ЦСКА срещу Черноморец в мач от 11-ия кръг на А група. Домакините не оставиха никакъв шанс на гостите и доминираха през целия мач. Головете за нашите вкараха Валентин Илиев, Емил Гъргоров и Тодор Янчев.

Армейците започнаха ударно в двубоя като още във 2-ата минута Неманя Милисавлевич се озова в наказателното поле, опита да комбинира със съотборник, но пасът му бе пресечен от бранител. В 3-ата минута Кировски изведе Гъргоров очи в очи с Георгиев. Бадема стреля по земя, но в тялото на вратаря. След удара топката мина зад вратаря, а Гъргоров се сблъска със защитник, след което прати кълбото във вратата. Голът обаче не бе зачетен след нарушение в нападение.  В 4-ата минута Марсиньо центрира от корнер на близката греда, където капитанът Вальо Илиев засече с крак неспасяемо топката за 1:0. Добрите атаки за ЦСКА продължиха и в 8-ата минута Кировски стреля силно от дистанция, Георгиев не успя да хване топката, но Кавдански притича и изчисти. Минута след това Гъргоров напредна по лявото крило, комбинира с Марсиньо. Бразилецът потърси Кировски с пас, но бе неточен. В 13-ата минута Томас Черни без проблеми спаси удар с глава на Балтанов. След като спаси Черни с ръка изведе Гъргоров по левия фланг, той напредна и подаде към връхлитащия Марсиньо, но пак на пътя на топката застана бранител. Малко след това Милисавлевич бе съборен в наказателното поле, но реферът остави играта да продължи. В 23-ата минута коварен изстрел на Фонсека премина на около две метра на напречната греда. В 32-ата минута Марсиньо шутира отдалече, Георгиев не се намеси добре, Християн Кировски стигна до топката, стреля, но стражът блокира, но не хвана топката. Тя попадна в Гъргоров, който не сгреши на опразнената врата. В 35-ата минута след добро изпълнение на пряк свободен удар от страна на Марсиньо, топката премина покрай лявата греда. В 39-ата минута бе направена принудителна смяна в състава на Черноморец, като Траянов замени Кавдански.

В началото на второто полувреме Томас Черни демонстрира класа, като на няколко пъти се намеси решително и предотврати гол във вратата си. В 50-ата минута чудесна контра бе завършена с неточен удар на Марсиньо от изгодна позиция. В 56-ата минута Ванчо Траянов влезе  грубо в краката на Милисавлевич и получи жълт картон. В 61-ата минута Неманя Милисавлевич проби отдясно, стигна до аут линията и върна към Тошко Янчев. Той от няколко метра засече топката във вратата, за да оформи крайния резултат. В 66-ата минута Георгиев с мъка отрази далечен удар на Милисавлевич. В 67-ата минута Григор Долапчиев замени Християн Кировски, а малко след това Венци Василев се появи вместо Вальо Илиев.  Третата смяна за ЦСКА бе Браян Хауърд, който замени Марсиньо. В 76-ата минута гостите останаха с човек по-малко след като Траянов получи втори жълт и съответно червен картон. В 79-ата минута Жереми Фо-Поре се сблъска лошо с Ангелов и не успя да довърши срещата.