• 72мин

неизвестен (АС 23)

• 79мин

АС23 бие Славия сЗ:1

АС23-Славия бе дерби мача на деня. И трябва да се признае,че бе най-добре изнесения мач от досегашната програма на седемте-АС23 се яви в титулярния си състав, включително и Йорданов— Вучето, който след опитите си да поскита по широкия свят  се е отново прибрал в старото гнездо.В този тим са и другите национали : Ангелов—Старото, Вл.Тодоров и Дермонски.Славия се представи с подновения си тим от  миналогодишния състав, по местата си са Спиров, Янакиев, Ковачев, Байкушев, Стайков, Китанов и Романов- Заместени са националите Рафаилов,Минковски и Гиков.Въобще, видно е, че АС23 не е дал  нито една жертва на професионалните  кръжоци, инспирирани от високи уж места, докато Славия е отрязала, може би за винаги трима от най-добрите си състезатели.Все пак мнозинството остава верно на белия колос. 'Това показва за поредн път, че еждбата на клубовете не зависи от разните  настроения на тази или онази шепа капризни играчи.Прочее, да устремим поглед и към топката.Тя е на местото си и чака началния удар, сигнал за който дава рефера г. Цеков- двата тима се впущат в правилна, равномерна спокойна и легална игра. Еднаквостта на формите дразни окото и влияе зле на впечатленията- В началото инициативата е предимно в Славия, чийто тим прокарва нападенията си предимно с дясното си крило Стайков. Резултатът, обаче, се открива от АС23 към 23 та минута чрез Б. Аструг. 1 :0 за АС23.Славия веднага отговори със стремително нападение, което би дало реванша още в същата минута, но Дермонски с два последователни плонжона отбива. Топката е в младия надежден център  хафбек на Славия, Ангелов — Швабата, който дава страшен по сила удар към гола, но не Славия изравнява резултата в 9-та минута на вторто полувреме чрез лек удар от Романов-Боката. Играта е спъвана от  мотоциклетните демонстрации, които отвличаха вниманието на публика и играчи освен това машините вдигат всичкия прех от насипаната с каменовъглена сгурия и го експдирват към белите дробове на играчите и на. . . публиката. АС23 повишава темпото, прави  впечатление, че тъй ефектните някога Вл. Тодоров и Л. Ангелов днес не изпъкват над общия фон. За тяхна сметка пък Йорданов е много активен. от  Славия се особено проявяват център хйфбека Ангелов, Ковачев, Стайков, Янакиев, Байкушев.На 27 та минута  АС23 покачва резултата на 2:1 На 34-та мачът е напълно спечелен: З:1- Играта привършва под знака на легалния тон,с който започна.Реферът  Цеков бе много добър.