10. Ивайло Андонов (ЦСКА)

• 65мин

Ваньо Шишков (ЦСКА) асистенция - Христо Коилов

• 78мин

... Ицо, Ицо! Публиката на ЦСКА беше в еуфория. Защото „червената осмица“ на Христо Стоичков отново оживя. „Виновник“ беше Христо Коилов. Той направи най-силния си мач, откакто е в софийския тим. Отбеляза първия гол, участва в двоен пас за третото попадение със съгражданина си Хвойнев, „сервира“ голово центриране на Шишков. Шестият гол за ЦСКА и второто „разписване“ на Коилов заслужават отделно внимание - рязък демараж към една  почти изгубена топка близо до центъра, взима я със „Стоичков взлом", преминава на скорост четирима играчи на „Янтра", пуска я край вратаря Петков и го заобикаля... после следва „салто а ла Уго Санчес“ и се загубва в прегръдките на съотборниците си...

Коилов се представи отлично не само в атака. Разпореждаше се в средата на терена с орлов поглед и меки пасове по двата диагонала. Успешно отнемаше топки в защита и от дълбочина подхващаше нови слизания към половината на гостите. Изглежда „червените“ намират това, което бяха изгубили и от което твърде много се нуждаят в момента - универсален атакуващ халф, който не дели функциите си на нападателни и защитни и най-важното е с огромна енергия за игра... Стига само този мач срещу „Янтра“ да не заблуди Коилов, че е напълно достатъчен, за да може публиката да продължи да го нарича Ицо!

За играта на Хвойнев говорят думите на неговия треньор Цветан Йончев: „Винаги съм му казвал, че за неговото развитие като футболист е важно да проявява повече спортна злоба. В този мач освен двата гола, които той отбеляза, ми хареса и напористата му игра“. Пловдивският тандем Коилов - Хвойнев намери себе си, но и другите в червени фланелки показаха, че умеят да играят с радост и настървение, независимо че резултатът след първото полувреме бе вече 4:1. Защото в почти всички досегашни домакински срещи ЦСКА или биеше протоколно, или ако вкараше до три гола, те влизаха по силата на традицията. Явно сегашните играчи най-после са проумели, че „традицията“ от доста време насам се е пръснала по други градове на Европа - Барселона, Порто, Валенсия и Севиля. И от мача с „Ботев“ (Пловдив) насам са разбрали, че традицията държи влага до време, а после сам трябва да се понамокриш (да поизпотиш фланелките), за да я продължиш...

Достойнството на гостуващата „Янтра“ бе, че не „забърка бетон", игра открито според възможностите си. В настоящия момент те не са много големи, защото отборът има кадрови проблеми. Говори се за сигурно попълниние в лицето на Костадин Янчев и почти ясен е постът нов старши треньор - Цветан Атанасов, който по всяка вероятност ще встъпи в длъжност от четвъртък. За тези 90 минути впечатляващ бе почетният гол на новодошлия познайник Благо Александров, който мина като на рали през тревожно слабата защита на ЦСКА. В 30-ата мин нещастно скъса колянни връзки младата надежда Владимир Йонков и отбраната на „Янтра“ загуби своя компас, изпадна в хаотични действия през останалите 60 минути.

"Янтра“ отпътува за Габрово не толкова с мисълта за шестте допуснати гола, колкото за новите проблеми преди решителния мач с „Локомотив“ (София) в сряда. ЦСКА пък ще иска да завърши в Добрич един противоречив сезон, в който като че ли „осанна“ взе връх над „разпни го“...