8. Костадин Благоев (ЦДНВ)

• 54мин

• 57мин

7. Спасов (Академик Сф)

ЦДНВ​ разгромява с 7:3 Академик (София) в 5 кръг на квалификационният турнир. Мачът се играе на силно заснежен терен, при студено време.

Първото полувреме е сравнително равностойно, като още в 7-мата минута Академик повежда с 1:0 с гол на Гецов. Постепенно ЦДНВ изравнява играта и пренася положенията пред вратата на студентите. При едно от положенията Миланов отправя неспасяем удар в горният ляв ъгъл за 1:1. Въпреки преимуществото си ЦДНВ допуска втори гол в 28-мата минута комбинация между Самсаров, Спасов и Конаков завършва удар на последния. Топката се отбива в напречната греда но Трендафилов я поема и вкарва за 2:1 за Академик. ЦДНВ не се отказват и в 38-мата минута Миланов изравнява. Пет минути по-късно Благоев подава успоредно на голлинията и Минев вкарва гол за 3:2. Първото полувреме завършва при този резултат.

След почивката ЦДНВ се впуска в устремни атаки към вратата на студентите. В рамките на 10 минути обърканата отбрана на Академик допуска нови 4 гола. Първо Минев в 48-мата покачва, след това в 53-тата Благоев прави резултата 5:2. В 54-тата Миланов оформя своят хеттрик, а в 57-мата отново той увеличава резултата на 7:2. Малко по-късно Спасов оформя крайният резултат 7:3 от дузпа. До края на мача футболистите не създават други опасни положения.