• 51мин

• 84мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ завърши годината с убедителна победа в Ботевград

Шампионът ЦСКА разгроми Балкан (Ботевград) с 5:0 в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България. Головете за нашите, които можеха да постигнат и по-изразителен резултат, вкараха Гардар Гунлаугсон, Кирил Котев, Маркиньос и Мартин Тошев на два пъти.

Още в 8-ата минута след отлична комбинация между Маркиньос и Морозс топката бе центрирана към Гунлаусон, който от няколко простреля стража на домакините Николов.
Армейците можеха да удвоят резултата в 30-ата минута, но с отличен шут от 35 метра на Павел Виданов прати топката в напречната греда. Три минути по-късно ЦСКА вкара втори гол чрез Кирил Котев, който след центриране от ъглов удар бе точен с глава.

С първия гол на Мартин Тошев за представителния тим на „червените“ вече всичко бе решено. В 39-та минута Тодор Янчев подаде с пета към Тошев, който с плътен удар прати топката в мрежата на Балкан.

През втората част футболистите на Димитър Пенев продължиха с отличната игра и реализираха още два гола. Отново Мартин Тошев записа името си сред голмайсторите за 4:0 в 51-ата минута.

Междувременно в игра се появиха юношите на клуба Александър Събев, Александър Тонев и Венци Велинов, които демонстрира голямо желание за игра. След няколко сериозни пропуска на нашите се стигна и до логичен пети гол. Той бе дело на бразилеца Маркиньос, който с прехвърлящ удар оформи крайното 5:0.