• 34мин

10. Нешко Милованович (Беласица)

• 57мин

16. Иван Литера (ЦСКА)

Първа загуба в първенството от 6 август насам записа ЦСКА в Петрич вчера. Домакините от Беласица спряха победната серия на тима на Димитър Пенев, кaто биха с 2:0. Автор на двете попадения на петричани бе сърбинът Нешко Милованович. Той откри резултата в 32-ата минута, когато след два удара, отбити от Тошко Кючуков, топката попадна у него и той я прати със силен шут в мрежата на ЦСКА. 2:0 за домакините сърбинът направи в 73-ата минута, когато надигра защитата на ЦСКА и разстреля вратаря.

Със скандал още в 5-ата минута стартира мачът в Петрич. Нападателят на “червените” Митко Иванов фаулира отзад футболист на домакините и всички футболисти на Беласица се нахвърлиха срещу него. Съдията охлади страстите на играчите от двата отбора, като вдигна на Иванов жълт картон. В 10-ата минута Мишауи от Беласица излезе сам срещу вратаря на ЦСКА, шутира, но Кючуков спаси. В 18-ата мин жълт картон получи и Георги Антонов от армейците. Минута по-късно Иван Литера смени капитана на армейците Милен Петков, който получи контузия. Дебютът на сърбина в първенството ни с екипа на ЦСКА обаче се оказа лош, след като той бе изгонен от съдията Камен Алексиев в 57-ата минута. Бояджиев от Беласица фаулира Литера и се строполи върху него. За да се освободи, халфът на армейците реагира доста бурно
и съдията му показа червен картон. Алексиев обаче не санкционира Бояджиев, който вече имаше един жълт картон за грубо влизане срещу Методи Деянов в 37-ата минута. Тогава нападателят на ЦСКА Бербатов потърси сметка на съдията да спре грубостите от страна на домакините, за което обаче бе наказан от Алексиев с жълт картон.

През първото полувреме ЦСКА имаше шанс да отбележи гол след фаул, изпълнен от Деянов, за спъване на Румен Христов, но топката мина на сантиметри от гредата на Беласица. В 24-ата минута отново Деянов центрира, Румен Христов засече с глава, но топката прелетя над напречната греда. В последните минути преди почивката Димитров от Беласица излезе сам срещу Кючуков, но Деянов го фаулира отзад и получи жълт картон.

Най-неприятният момент за ЦСКА бе през второто полувреме, когато в 66-ата минута съдията отмени гол на Митко Бербатов и той не сдържа сълзите си. Младокът реализира перфектно пас на Деянов от фаул, но Алексиев не зачете попадението, защото Деянов бил изпълнил удара си преди съдийския сигнал.

Армейците имаха шанс да изравнят резултата две минути преди това чрез Кьосев, който шутира опасно покрай гредата на вратаря Манолков.

Общо 13 картона вдигна в мача съдията Алексиев. 12 от тях бяха жълти - по шест за двата отбора, а червеният картон бе за Литера.