9. Тодор Такев (Септември при ЦДВ)

• Гол

• Гол

7. Димитър Миланов (Септември при ЦДВ)

Едва ли многобройната публика очакваше такава развръзка на днешния мач. Местният тим Бенковски отдавна се е готвил за първенството и се предполагаше да даде по-голям отпор на представителите на Централният дом на войската. Обаче въпреки не много изисканата игра на септемврийци, домакините напуснаха победени с 4:0.

Играта се проведе при различно темпо и маниер. Докато в първото полувреме макар и по-бавна, играта се ръководеше изцяло от гостите, след почивката атмосферата беше по-нервна, играта по-разнообразна, но това не попречи на септемврийци да отбележат още три гола. Автори са Богданов на първия и третия гол, Такев на втория и Миланов на четвъртия

На 18 т. м. в борбата за републиканското първенство, футболният отбор на Септември при ЦДВ срази отбора на Видин - Бенковски с резултат 4:0. През първото полувреме военните пропуснаха няколко положения за покачване на резултата. Представителите на войската превъзхождаха домакините в техника, бързина и издържливост. Това особено пролича през второто полувреме, когато надпощието на военните бе пълно. Ако реферът не бе свирил толкова често несъществуващите офсайти, резултатът би бил по-голям. В последните 10 минути от играта някои от играчите на Бенковски започнаха умишлено груба игра, следствие на което контузиха двама от гостите.

Головете бяха отбелязани от Богданов - два, и от Милаянов и Такев - по един. Най-добри на терена бяха Манолов от отбраната и Богданов - от нападението на ЦДВ.