Турнир: Първа софийска дивизия 1932/33 (12-и кръг)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София

Любомир Ангелов (АС 23) асистенция - Иван Колев

• 70мин

Крум Николов (АС 23)

АС 23​ бие Борислав с 2:1 (0:0)

Докато в първото полувреме АС23 играе мудно и инертно, но все пак успешно, същото проявление се вижда и у Борислав. А очакваше се, че последният ще бъде съвсем друг — нали се решава съдбата
му, да бъде или не . .. член на I дивизия. Може би играчите на Борислав са смутени,, но това не личеше. Играта на АС23 е самоуверена. той чувствува техническото си превъзходство и това му дава преимущество. Но въпреки всичко гол не може да се отбележи. Ангелов(Старото) шутира за сигурен гол на 7 метра пред вратата, но топката се отклонява случайно от крака на един от бековете на Борислав, който спасява вратата си от визита на топката. Щом е така, защо топката е бита с аут кик, а не от корнер. Реферът Г. Попов нека обясни . . Нападенията на Борислав с откъслечни и несвързани. Те се подемат от крилата, сега е ред на Борислав. пред вратата на АС23 от ляво се пласира една топка която на три метра от нея д. крило на Борислав я изпуска
между краката си. сигурният гол е пропуснат! Шегите по този случай са безогледни: някои казватъ — д. крило на Борислав в момента
е забравил че не е от АС23 . . . иначе трябваше да направи гола. Две неочаквани явления се констатираха! слабия напор и без особена амбиция на Борислав и .. необичайно мирната публика. И друго,
трето, явление може да се сметне за неочаквано: крайно легалната и в приятелски дух игра на двата тима ! Полувремето завърши при нулев резултат.
Второто полувреме започва. Борислав веднага подема нападение,
Десния инсайд минава успешно единия бек и неочаквано за Дермонски, който се е пласирал в дясно, шута на инсайда праща топката в лево, в горния ъгъл. 1:0
за Борислав. публиката с голямо въодушевление поздравява този успхъ на Борислав. Но както играчите на последния,
така и публиката не успяха да се радват за дълго на този гол. Играта почва от центъра и л. инсайдъ на АС23 Колев дава топка
пред вратата на партнера си Ангелов. Последния се счепква с единия бек на Борислав, успява да поеме топката и от 3—4 метра бие спокойно и сигурно, бележейки изравнителния гол — 1:1. По-късно Борислав за втори път пропуща да отбележи, чрез ц. форуарда и д. инсайд, като пред
опразнената от Дермонски врата и на 3 метра от нея, пропущат да вкарат дошлата от дясно топка. За пръв път Борислав подема няколко добри и комбинативни нападения. Впрочем Борислав сега е по-енергичен, от което се заразява и АС23. Играта е вече доста интересна и не липсват опасни положения пред двете врати.
Но фаталният за Борислав момент настъпи към 25'та минута, когато АС23 печели фаул кик на 22 метра, малко в лево от вратата на Борислав. Ударът дава бека на АС23 Крум Николов, който забива топката в мрежата на Борислав, без да даде възможност на вратаря дори да направи опит да отбие. АС23 печели победния гол — 2:1, който резултат се запазва до края на мача и който изпрати Борислав във II дивизия