Дата: 11 май 1924 г.
Турнир: Първа софийска дивизия 1923/24 (9-и кръг)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София

АС. 23“ -„Борислав“ 3:2

Това бе един мач, на който се бореха два тима с еднакви цветове,черно и бяло. Играта почна от самото начало много живо, пълна с
комбинации и в няколко минути само Бориславци биха дузпа, която обърнаха в гол , не след много десния вътрешен изравни резултата, като прие топката от центъра.
След това играта почна по-бавно, с повече пасове, и не след дълго бориславци успяха да спечелят втория гол. Играта завърши през 1-вото полувреме с резултаг 2:1 в полза на Борислав.
Второто полувреме донесе изненада на зрителите. А. С. 23 с устремни атаки в едно късо време успя не само да изравни резултата с Борислав и дори да вземе един аванс от 1 гол. Това положение в резул
тата остана до края на играта, която завърши с резултат 3 :2 в полза на А. С- 23.
За играта ше кажем следното: офицерския клуб А. С. 23 съдържа млади играчи, които още нямат опитноста за мачове. Играейки по едини същ начин от самото начало на
играта до самия край, не прилагайки някакъв особен комбинативен дух. Дефанса съдържаше играчи, които още трябза да работят за своята връзка с форуардите, за техниката на топката, за създаване в себе си качества на отбраната. Докато вратаря беще много слаб, неподвижен и, най-важното, липсаше му хладнокръвие, от беговете левия
бе добър, работлив и в отбраната и в  нападението, когато десния слаб и без  нуждната тренировка, не знаещ как да задържа нападателите и отбиването на атаките им. Хафбеците бяха слаби, десния тежък неподвижен, липсващ му тренировка, издържливост, техника на топката и
комбинативен дух. Центърхафбега не е на мястото си; работлив, обаче нямащ ясна представа за поста, който заемаше, левия, млад играч, работлив, както в офанса, така и в дефанса, обаче му трябва още техника
на топката и комбинативен дух, офанса имаше играчи добри, но и такива, които трябва да освободят постовет си на по-млади играчи, които ще въведат един нов дух в  офанса. Думата става за десния краен и левия такъв, който е още много малък и няма още представа за техниката на играта.
Играта на Бориславци бе по-слаба в първото полувреме, и по-добра в второто. Вратаря е още млад, неопитен, нямащ техника. Беговете добри с силни удари, отправяни към линията на форуардите, обаче слаби в
задържането на противника. Хафбеците  центъра добър, обаче трябва да играе по-спокойно без нерви, което често пъти дава лоши резултати. крилата хафбеци слаби без комбинативен дух. Форуардите десното крило добро, останалит слаби за него, играещи още с стари системи в атаките си.
това е, което можем да кажем за този мач. трябва много работа от тима над себе си, защото футбола е една игра, която изисква много търпение, много работа и в която
лесно не се получават добри резултати. Нуждата от един треньор се чувства и за двата тима, защото, който се учи сам мъчно е да забележи свойте грешки, които с течение на времето остават като непоправими
пороци. Футбола е една академична игра, изискваща много работ с и най-важното, че трябва да разберем нейния дух. Нямаме ли познания и разбирания на играта, тогава безцелно е да играем футбол, защото то ще