7. Алфред Шмит (Дортмунд)

В турнира за носителите на купи

„БОРУСИЯ“ – ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ 3:0

ДОРТМУНД, 10 ноември (Специална информация за в. „Народен спорт“ от кореспондента на БТА Р. Горненски).

Под ръководството на съдията Емсбергер (Унгария) двата отбора започнаха играта в следните състави:

„Борусия“ – Весел, Возаб, Паул, Редер, Курат, Асауер, Либуда, Шмидт, Хелд, Щурм, Емерих.

ЦСКА „Ч. знаме“: Йорданов, Василев, Гаганелов, Илиев, Станков, Пенев, Романов, Цанев, Якимов, Пешев, Колев.

Началото бе бурно. В първите 10 мин. „Борусия“ упражни силен натиск. Постепенно българските футболисти изравниха играта, но тъкмо тогава, в 17 мин. след пробив отдясно и отлични центриране Щурм откри резултата – 1:0 за „Борусия“. В 25 мин. Колев отблизо стреля в страничната греда. В 35 мин., когато надмощие вече имаше ЦСКА „Ч. знаме“, германците контраатакуваха в центъра и след продължителен спринт Хелд покачи на 2:0. До края на полувремето играта бе извънредно бърза, с постоянни атаки и опасни положения и пред двете врати.

Веднага след почивката ЦСКА „Ч. знаме“ натисна силно, но отлични удари на Станков и Пешев бяха парирани от вратаря Весел. В 54 мин. при откъсване и центриране отдясно Шмидт с глава отбеляза нов гол – 3:0 за „Борусия“. Постепенно играта отново се изравни. Чак в последните 5 мин. българите предприеха нов щурм, но и той остана безрезултатен.

„Борусия“ игра добре, твърдо, с отлична отбрана, като разчиташе изключително на контраатаките. Така бяха постигнати и трите гола. Играта на ЦСКА „Ч. знаме“ бе технична, комбинативна, но българските нападатели не успяха да застрашат опасно вратата на Весел. Добри прояви имаха Якимов, Романов и Пенев. Слабо се представи Цанев.