• 66мин

8. Михаил Янков (ОСГ)

• 76мин

10. Христо Цанев (ОСГ)

Отборът на Софийския гарнизон в мача си с Локомотив отново показа същите слабости, които проява и в предишните си срещи за Купата на братската дружба: слаби морално-волеви качества, прекалено обработване на топката и липса на точни подавания и удари във вратата. Независимо от победата си с 3:1 срещу силно подмладения отбор на Локомотив (без Аргиров, Благоев, Василев, Атанасов, Христов), армейските футболисти не играха задоволително. Отбелязаните голове не бяха плод на колективна игра и завършек на сполучливи комбинации. а резултат на индивидуални прояви на отделни състезатели, след груби грешки на някои от защитниците на Локомотив.

Състезателите на Локомотив показаха добра морално-волева подготовка и борба за първа топка, която в повечето случаи печелеха. Независимо от подмлядяването на отбора, чувствуваше се дружност в колектива. Локомотивци построяваха правилно играта си, като атакуваха изненадващо чрез бързите си крила. Един равен резултат би отговарял на показаната игра на терена.

Армейците откриха резултата още във втората минута. Стефанов (№11) отправи далечен удар от около 25 метра към вратата на „Локомотив“. фалцовата топка из ненада вратаря Маринов и се озова в мрежата. Локомотивци започнаха второто полувреме с поредни атаки. В 48 мин. Берков със силен удар през плонжа на Гереноки изравни резултата --1:1. Веднага след този гол локомотивци обсадиха вратата на армейцнте, пред която се заредиха критични положения. Само сполучливите намеси на Ракаров спасиха отбора на Софийски гарнизон от други голове.  Към средата на полувремето армейците отново взеха инициативата в свои ръце, като използуваха умората на някои локомотивци. В 66 мин. един пропуск на Финков (№3) бе използуван от Янков (№8), който би неспасяемо - 2:1 за армейците. Десет минути по-късно, пак след пропуск на крайната отбрана на Локомотив, Цанев (№10) вкара с глава топката във вратата на Маринов - 3:1.