Дузпа - пропуск

7. Христо Янев (ЦСКА)

• 65мин

17. Стефан Джилио (ЦСКА) асистенция - Мичо Вранеш

С гол на малтийския халф Стефан Джилио ЦСКА победи Ботев в Пловдив с 1:0 и продължи да преследва шампиона и лидер в класирането Левски. Разликата между първия и втория в класирането остана три точки и е твърде вероятно да се запази чак до 22 април, когато е шампионатният сблъсък между „сини“ и „червени“ на стадион „Георги Аспарухов“.

Воден от завърналия се в началото на месеца италиански треньор Енрико Катуци, отборът на ЦСКА игра по-силно от съперника си след почивката, когато вкара и победния гол. Попадението стана след центриране на Вранеш, което не бе пресечено от вратаря Амбарцумян и това позволи на Джилио да открие след удар с глава. Победата бе трета за ЦСКА под ръководството на Катуци тази пролет, а голът - девети за отбора в последните три мача. Червените можеха да победят и с повече, ако Христо Янев не бе пропуснал дузпа преди почивката, отсъдена за фаул срещу него. Халфът обаче стреля вдясно от вратата на Ботев.