•
  • Бончо Бонев
    46′

ОЧАКВАШЕ СЕ ПОВЕЧЕ ...

БУРГАС, 15 април (по телефона). „БОТЕВ“ (БС) – ЦСКА „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ 0:0. Стадион „Девети септември“, 30 000 зрители, време дъждовно, терен плъзгав. Прецизно съдийство на Ал. Гайдаров.

През 90-те минути хилядите зрители бяха свидетели на една среща, лишена от красотата на футбола. Разбира се, за това допринесе тежкият и труден терен.

През по-голямата част на мача червенознаменци имаха превес, но и сега показаха своята безрезултатна игра. Техните нападатели начело с Якимов, Марашлиев и Зафиров имаха редица изгодни положения, но стреляха или извън вратата на противника, или в ръцете на бургаския вратар Бармуков. На два пъти гостите имаха прекрасна възможност да решат мача: веднъж Марашлиев от три метра би над вратата, а Якимов на празна врата с глава улучи страничната греда.

Бургаските футболисти този път разочароваха. Те играха слабо, особено нападението, което изобщо не се чувствуваше. Младият Дремсизов и неговите партньори Жеков и Момчев бяха обезличени от защитата на гостите.