Стадион: Христо Ботев, Пловдив
Треньор на АС-23: Фридрих Хюлер
Съдия: Коста Кунчев

Ботев (Пловдив) бие АС23 (София) с 4:2

Пловдив, 8.ХI. днес на игр. Ботев пред многобройна публика пловдивския Ботев победи АС23 — София с 4:2 (1:0). Пловд. спортна публика можа да се любува на една извънредно интересна и жива игра, дадена от страна на двата тима, които се кичат със славните имена бивши държавни шампиони и носители на царската купа“. Рефера Коста Кунчев, от реф. секция при ПОСО, води отлично играта, с изключение при положението на втория гол, направен от Ботев, който гол е напълно съмнителен и офсайд. Въобще тази толкова интересна игра се разви напълно легално, без какъвто и да било най-малък инцидент.
Играта
Веднага след първия удар Ботев напада и печели фаул пред самата пеналтерия на АС23. Фаула. е бит много удачно от десния инсайд на Ботев — Ито — и топката минава през цялата отбрана на АС23 и се забива в долния десен ъгъл на вратата. Дермонски е много изненадан, макар че съвсем спокоен,
защото резултата се открива в 30 секунда след почване на мача.След това форуардите на АС23 започват системни нападения във вратата на Ботев, но отбраната на последния днес е в апогея си
парира всеки техен удар, или ако се даде сполучлив удар, той за общо очудване, ще е винаги даден на няколко метра отстрани на вратата. почти при такива положения преминава първото полувреме. Второто се очаква с най-голям интерес. Публиката се надява АС23 да демонстрира академична игра и срази противника си.Наистина, такава игра е дадена до някъде и от двете страни. Чрез отлично нападение АС23 изравнява, но минута по-късно, Ботев печели твърде съмнителния си, почти от офсайд, гол.
Няколко минути минават в жива игра и Дермонски за трети път вижда топката в мрежата си. Системните нападения на форуардите на АС23 започват наново и надмощието на последния ярко се очертава. това им донася втория гол. Обаче, ботевци пак не остават на зад. Следва бързо нападение от тяхна страна и предвидения гол е факт. Дермонски търси за четвърти
път топката в мрежата. Резултата е 4:2 за Ботев, който достойно защити честта на Пловдив и доказа за лишен път, че тимът му за сега както и винаги е в отлична форма и може да срещне който и да било соф. тим, даже и европейски такъв и с достойнство да излезне в мача.