Дата: 18 май 2016 г. 18:00 ч. – отложен от 17 април 2016 г.
Турнир: Югозападна „В“ група 2015/16 (28-и кръг)
  • 48мин

20. Станислав Маламов (ЦСКА)

• 88мин

14. Самир Аясс (ЦСКА)

ЦСКА​ записа 30-а победа в Югозападната „В“ група, побеждавайки втория в класирането Витоша (Бистрица) с 2:0. Двубоят бе отложен мач от 28-ия кръг и последна проверка за „армейците“ преди финала за Купата на България срещу Монтана на 24 май (20:00 часа).

Мачът започна равностойно и до 15-ата минута двата тима си размениха по еди н опасен удар. До края на полувремето ЦСКА натисна, а Цветков и Галчев бяха близо до гола. „Червените“ откриха в началото на втората част, когато Маламов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Витоша и вкара за 1:0. Домакините бяха близо до изравняването в 55-ата минута, но Господинов спаси силния удар на Панталеев. В последните минути на двубоя ЦСКА вкара втори гол, дело на Самир Аясс, с което достигна 140 гола във „В“ група.

ЦСКА вече води с 18 точки на Витоша (91:73), а до края на първенството двата тима имат по още един мач - на 22 май Витоша гостува на Велбъжд, а седмица по-късно ЦСКА посреща Миньор.