Стефан Боранов-Черняев (Владислав)

• 52мин

Венелин Димитриев (Владислав)

• 62мин

При многобройна публика „АС 23“ изигра втория си мач срещу варненския първенец (бел. първия мач е „АС 23“ – „Левски“ 5-1). Играта не бе на особена висота, „АС 23“ изнесе днес нещо по-добро, пролича че в тимът му има играчи от висока класа. Отбраната бе на същото ниво, както и в събота, но нападателната линия се свързваше по-добре, особено след преминаването на Байкушев като централен нападател, който разпределяше отлично. Като играч от висока класа изпъкна лявото крило Вучков, който отбеляза два много красиви гола. Ангелов и този път бе посредствен. Тимът на „Владислав“ игра с голяма пожертвувателност и амбиция. Всички бяха на едно ниво, нужно е само по-голямо разбирателство в отбраната.

В 6.15 часа реферът г-н Попов дава началния сигнал, „АС 23“ има топката и първите минути е в нападение. В 3-та мин. Калдаръмов спасява сигурен гол, надмощието на гостите се очертава. Два последователни корнера за „АС 23“ са безрезултатни. В 20-та мин. лявото крило Вучков с идеален шут, съвсем неочаквано за вратаря на „Владислав“ открива – 1-0 за „АС 23“. „Владислав“ сега се организирва, топката играе вече в половината на „АС“. Две минути преди края „Владислав“ печели фаул пред вратата на „АС 23“, топката се отбива в отбраната, Иванов посреща и с отмерен шут изравнява – 1-1. Между халфтайма се разменят взаимни приветсвия и букети между водача на „АС 23“ поручик Лекарски и председателя на „Владислав“ г-н Константинов.

След почивката „Владислав“ е в нападение, още в 5-та минута Боранов със силен шут от дясно изменя резултата на 2-1 за „Владислав“. Две мин. по-късно лявото крило Димитриев прави пробег, настига топката до самия вратар и покачва на 3-1. Байкушев минава център форуард, на вратата която досега се пазеше от резерва, застава Дермонски. Комбинацията в нападението се увенчава с успех. В 17-та мин. левия краен със същия маниер от първия гол покачва на 3-2. Сега се почва една гигантска борба за изравняване. Байкушев е в стихията си, но много добре пазен. Ангелов се мъчи със солови пробиви да направи нещо, но напразно. „Владислав“ е в отбрана и не допуска изменение на резултата.