• 10
    Борислав Ковачев

• 11

8. Иван Лулчев (ВМС)

Още със започването на играта армейският отбор се впусна в поредни атаки, с които обаче отбраната на моряците се справи успешно. Постепенно отборът на ВМС започна да застрашава вратата на Найденов. В 10-тата минута удар на Лулчев бе спасен с последни усилия от Найденов. Играта се изравни. Армейците нападаха предимно чрез комбинации, които се изграждаха с къси, точни подавания. Моряците използваха бързите си крила за внезапни слизания към вратата на ЦДНА. Те противопоставиха на техническата мощ на противника си много воя за добро представяне.

Окуражени от полученият резултат през първото полувреме, състезателите на ВМС заиграха много бойко и печелеха в повечето случаи борбата за първа топка. В 69-та минута след откъслечно нападение на ВМС бе отсъден наказателен удар на около 17-18 метра пред вратата на републиканския шампион. Ковачев би, топката се отби от гредата и притичалият се Лулчев отбеляза неспасяемо - 1:0 за ВМС. С този гол моряците спечелиха ценна победа от миналогодишния републикански първенец.