Дата: 27 юни 2001 г. 20:00 ч.
Турнир: Контролни срещи 2001/02
Посещаемост: 200 зрители
Треньор на ЦСКА: Аспарух Никодимов

ЦСКА​ стартира на познатото добро ниво и в тази си предсезонна подготовка. Вчера армейците направиха реми (0:0) с шампиона на Швейцария Грасхопър. Този резултат бе постигнат в много трудни атмосферни условия, при силен дъжд и вятър, в градчето Шаам в Лихтенщайн.

Старши-треньорът на „червените“ Аспарух Никодимов заложи на следните 11 в началото: Ивайло Иванов, Георги Антонов, Самет Ашимов, Йордан Върбанов, Александър Томаш, Христо Янев, Стефан Джилио, Светослав Петров, Методи Деянов (капитан), Асен Букарев и Владо Манчев.

Първото полувреме бе напълно равностойно. Българите имаха шансове за гол най-вече чрез Букарев, а единственото по-сериозно положение пред вратата на Иванов бе един параболичен удар с глава, срещнал напречната греда на ЦСКА.

На почивката Никодимов смени целия отбор, с изключение на Томаш, изкарал пълни 90 минути в игра вчера. Освен номер 8 Данчо Лечков и номер 9 Любослав Пенев за армейците се включиха вратарят Стоян Колев и полевите играчи Зафиров, Вълканов, Калчев, Янчев, Стойков, Мирчев и Моке.

ЦСКА изнесе още по-добро полувреме, като 200-те зрители запомниха няколко брилянтни комбинации в атака с участието на Лечков, Пенев, Мирчев и Моке. В последната минута сливналията Лечков пропусна да донесе победата след лошо изпълнен пряк свободен удар от удобна позиция пред наказателното поле на Грасхопър.