Стадион: Георгиос Кацурис Кастрос, Агия Напа

Любомир Й. Любенов (ЦСКА) асистенция - неизвестно

Олег Шкабара (Динамо М)

• 78мин

Христо Янев (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна важна победа с 2:1 срещу коравия тим на „Динамо“ (Москва) в контрола, играна днес следобед в кипърския курорт Агия Напа.

Възпитаниците на Сашо Станков започнаха много силно и още в 3-та минута капитанът им Методи Деянов уцели гредата с глава. В края на първото полувреме последваха още два невероятни пропуска на българите - в 40-та минута Светльо Петров „облиза“ дясната греда на вратата на „Динамо", а в 45-та Гошо Цонов излезе сам срещу руския вратар Крамаленко, но би в него.

През второто полувреме Сашо Станков направи седем смени. В 57-та минута резервата Любенов вкара първия гол за армейците. Той се разписа след брилянтен пас на Станимир Георгиев, като прокара топката под плонжа на Крамаренко. В 64-та минута московчани удариха гредата зад резервния вратар на ЦСКА Ивайло Иванов. В 75-та минута Шкабара след едно доста дълго продължило меле пред вратата на „червените“ вкара за 1:1. Три минути по-късно откъсналият се напред Манчев бе фаулиран грубо в наказателното поле, за което вратарят на „Динамо“ получи жълт картон, а Христо Янев превърна отсъдената дузпа в гол - 2:1.