Турнир: Турнир в чест на РД на Сталин 1950 (Финал)
Посещаемост: 20 000 зрители
Съдия: Никола Гелев
  • 21мин

Любен Хранов (Динамо Сф)

Футболният турнир, уреден в чест на 71-ата годишнина на генералисимус Сталин, завърши вчера. Финалната среща между отборите на Динамо и Народна войска бе наблюдавана от многохилядна публика. Победи отборът на Динамо с минималният резултата 1:0.

Още във втората минута Русев, от Народна войска, пропусна стопроцентова възможност за откриване. Единственият гол бе постигнат в 21-ата минута от Хранов. Починът в първата половина на играта бе разделен - до 10-ата минута той се водеше от Народна войска, а след това от Динамо.

През второто полувреме отборът на военните очерта териториално надмощие, но без никакъв удар във вратата. Към средата на полувремето Русев повтори пропуска от началото на мача, а две минути преди края Такев даде великолепен, но неточен удар, който можеше да увеличи победата на Динамо