• 31мин

10. Васил Шопов (Дунав 2010)

• 33мин

18. Антон Огнянов (Дунав 2010)

„Дунав“ победи с 2:0 ЦСКА в мач от шестия кръг на Първа лига. Двубоят се игра в неделната вечер на „Лудогорец Арена“ в Разград.

„Драконите“ започнаха по-активно и владееха повече топката в началото. Гостите от своя страна опитваха да търсят с дълги топки от дълбочина Густаво Кулма, Давид Шимао и Кирил Десподов. Юлиан Ненов, Васил Шопов, Антон Огнянов и Мирослав Будинов притесняваха отбраната от другата страна на терена.

Все пак червеният отбор бе този, който регистрира първи точен изстрел. Кулма навърза няколко бранители в 24-ата минута и стреля в долния десен ъгъл, но Мартин Луков изби.

7 минути по-късно бе открит и резултатът, но с попадение в другата врата. Васил Шопов засече с глава центриране отдясно на Ивайло Раденцов след продължително разиграване при ъглов удар и прати топката зад Китанов за 1:0.

„Армейците“ подновиха играта с вихрена атака и трима от тях се озоваха в стрелкови позиции, но завършващият шут на Кулма срещна дясната греда.

В ответната атака обаче резултатът вече бе 2:0, като Антон Огнянов бе точен с много красив плътен удар.

До края на първото полувреме резултатът остана непроменен.

Веднага след подновяването на играта румънският треньор на ЦСКА вкара в игра и Уилмар Джордан, а малко по-късно и двамата нови португалци Руи Педро и Рубен Пинто в опит да засили атаката на своя тим. Това обаче реално не се случи. ЦСКА владееше повече топката до края, но сериозните опасности пред дунавската врата почти липсваха.