Червен картон

Никола Николов (Левски)

• 90мин

Михаил Лозанов (Левски)

При рефер Чумпалов, играта почна с нападение на АС23. Веднага след това топката е у Василеъ, който дава напред на Панчев. той настига топката и от 6 метра я праща в десния ъгъл на вратата на Дермонски 1:0. Нападенията на двата тима са бързи и опасни, топката се носи, към двете
врати. Шансът е у АС23 и Вл. Тодоров на два пъти при меле шутира, но аут. А. С. 23 печели корнер. Левски е в нападение и една грешка на отбраната на А. С. 23 случайно отмина без
загуба. Лозанов и Пешев на два пъти шутират и Дермонски геройски спасява, но топката се удря в горния дирек, повръща се в краката на Пешев и по чудо бие аут. Пред вратата на Левски настава меле и д. крило на А. С. 23 отблизо шутира аут. До
20-та минута двата тима пропущат по две сигурни положения за гол. В 29-та минута Левски напада комбинативно. Пешев приема пас па 14 метра и шутира. Дермонски отбива, пада и топката се удря в горната част на мрежата. 2:0. В 33-та минута л. крило на АС 23 след кратка борба успява да наближи и от диагонал праща топката във вратата на Левски: 2:1. АС 23 е в опасни нападения и печели корнер, после настава меле и
топката минава неизползувана край краката на двама от нападателите, с което са пропуща друг гол. полувремето
завършва с отсечен шут към Дермонски, който с мъка спасява. Второто полувреме започва със серия нападения на Левски. Пешев на два пъти шутира и той е много деятелен. А. С. 23 прави опити да напада,
но е изгубил връзка и опитите му
пропадат скоро. Пешев дриблира и в момента на опасния му близък шут, бива блокиран. Мазников спасява при едно опасно нападение на А. С. 23, но след това настава меле, което наново го застрашава. Пешев прави самостоятелно нападение, шугира и Дермонски с голямо усилие спасява. В16-та минута бека Николов прави хенц в пеналтиерията при една мощна атака на А. С. 23 и рефера дава дузпа. Брат му Крум Николовъ (А. С.23) бие в левия ъгъл но Мазников плонжира и спасява, така А. С. 23 пропусна да изравни. Тази дузпа се посргща с негодувание от публиката Николов от Лев ски се пререкава с рефера и му хвър
ля обидни думи, поради което той биде
изключенъ от игра. От 18-та минута Левски продължава да играе съ 10 души, като Пешев заема мястото на изключения.
Един дурх даден от Вл. Тодоров на дясното си крило, топката наново му е дадена пред вратата на Левски и Тодоров шутира с глава, но в аут. Лозановъ дриблир и Крум Николов го маркира на печалти линията. Рефера дава фаул за Левски и Лоза нов праща бомбен шут на педя под вратата на Дермонски. тоя фаул като че ли бе вътре в пеналтиерията, но рефера вероятно сметна че ще е пресилено да даде дузпа, та постави топката на самата пеналти линия. Левски често доминира и цялата отбрана на АС23 се прибира предъ вратата си. Множество опити за шутиране бяха с усилие парирани от отбраната на АС23.
Половин минута преди завъвшека на
мача Лозанов дриблира бързо и сам се отзовава пред вратата на А. С. 23 Бекът Крум Николов прави безуспешен опит да го маркира, но Лозановъ с левия крак праща такъвъ силен шут в десния ъгъл на вратата, че Дермонски не успя да види как топката разклати мрежата. 3:1. Веднага реферската свирка обяви края на мача. След вчерашния мач двата тима запазват същите места които заемаха — Левски 4-то, а А. С. 23 — пето