10. Самир Аясс (ЦСКА II)

• 35мин

4. Стефан Станчев (Левски Сф)

В дербито от 26-я кръг на дублиращата група ЦСКА победи с 2:0 Левски.

Мачът, който се игра на едно от помощните игрища на Герена предизвика огромен интерес. Целият първи отбор на Левски присъства на срещата между дублите, а освен това и голяма част от ръководствата на двата клуба също наблюдаваха дербито.

В първите двадесет минути двата отбора играха равностойно, като Боян Табаков отправи един далечен удар по посока на вратата на ЦСКА. Феновете на Левски аплодираха Божидар Митрев при неговата поява.

ЦСКА получи право да изпълни дузпа в 21-та минута за нарушение на Стефан Станчев срещу Костадинов. Мартин Тошев стреля в долния ляв ъгъл и топката мина под плонжа на вратаря на Левски Цветан Димитров за 0:1.

"Армейците“ поведоха с 2:0 в 26-та минута, когато Мартин Димов сбърка фатално и Аесс прехвърли красиво Цветан Димитров.

В 32-та минута Мирослав Иванов стреля от пряк свободен удар, но вратарят на ЦСКА Иван Караджов спаси с вещина.

Стефан Станчев от Левски бе изгонен с втори жълт картон в 35-та минута от съдията Ивайло Стоянов за грубо нарушение в средата на терена.

След първото полувреме домакините от Левски останаха крайно недоволни от съдията Ивайло Стоянов.

Боян Табаков имаше отлична възможност да се разпише в 55-та минута, но пропусна. Две по-късно Мирослав Иванов също можеше да намали преднината на ЦСКА, но не успя.

В 70-та минута Коларов излезе сам срещу Цветан Димитров, но нападателят на ЦСКА пропусна да направи класическа преднината на гостите. Пет минути по-късно Чакъров имаше добро положение, но не успя да вкара.

С тази победа ЦСКА запази шансовете си да завърши на първо място в крайното класиране, тъй като изостава само на една точка от Левски, а до края остават още три кръга.