Начало на 115-тото дерби между вечните съперници - играта от центъра започват армейците и нападат надясно

На националния стадион има около 16000 зрители

3-а мин. - първа контраатака за червените: разиграване мужду Тиаго Силва и Христо Янев, последвало центриране към Евгени Йорданов, който обаче не успява да подаде

7-а мин. - игра предимно в центъра на терена, червените са малко по-дейни, Муджири пробва силен удар от пеналта, за съжаление неточно в аут

9-а мин. - атака по лявото крило, Силва навлиза в наказателното поле и центрира остро успоредно на вратата, Лусио Вагнер чисти в корнер. Корнерът е изпълнен от Христо Янев, но ударът е силен и надхвърля вратата, топката излита в аут

16-а мин. - недобре изиграна топка от Муджири става причина да се провали контраатака на червените. Налага се Силва да направи нарушение по нападението срещу Телкийски. При изпълнението на тъча Чиликов стреля силно по диагонала в аут

19-а мин. - ЖК за 29.Ибрахима Гай за груб фаул срещу 21.Димитър Телкийски

20-а мин. - втора опасност пред вратата ни. Фаулът след нарушението на Гай е изпълнен от Вагнер силно и остро, за щастие топката е в корнер, след който последва разбъркване, но без опасност

22-а мин. - опит на Тиаго Силва да изведе по лявото крило Евгени Йорданов, но топката е прекалено силна и Йорданов не успява да се пребори за нея

27-а мин. - и двата тима играят в спокойно темпо и на сигурно, без положение пред вратите

30-а мин. - при контраатака на армейците, Муджири успява да пробяга с топката около 40 метра по лявото крило и подава на Йордан Тодоров, но там Георги Марков отнема

33-а мин. - Силва открадва топка по лявото крило и центрира хубаво и силно към Йорданов, но там през главата на Евгени, топката му е отнета

34-а мин. - нарушение на 35-40 метра фронтално срещу вратата на сините на Марков срещу Христо Янев, Янев изпълнява триково центриране, но при удара съдията свири за засада

37-а мин. - играта продължава да е със средно темпо, предимно разигравания в центъра. Единствено прави добро впечатление толерантното отношение между играчите от двата отбора

41-а мин. - Христо Янев е фаулиран отляво на наказателното поле, изпълнява остро и силно удара си, Чиликов успява да избие в корнер пред краката на Гай

42-а мин. - нов корнер, изпълнен отдясно от Янев силно и остро към Силва, той подава на Гай пред наказателното поле, после Беноа Кое поема топката и бие силно и неточно над вратата

44-а мин. - ЖК за Беноа Кое. При атака Ибрахима Гай прави нарушение вдясно от наказателното поле, а след това Б.Кое получава картон за неправилно подредената стена. При изпълнението на фаула топката излиза в корнер и армейците преодоляват опасността

45-а мин. - 1 минута добавено време

45+1 мин. - край на първо полувреме

Начало на второ полувреме - една смяна при символичните домакини: на мястото на 13.Асен Букарев в игра е 23.Екундайо Джайеоба

47-а мин. - невероятен пропуск на двама армейци да отбележат: Тиаго Силва пробива добре по лявото крило и подава към Евг. Йорданов, който пропуска топката, после и Йордан Тодоров бие във вратата, но вратарят избива в корнер

49-а мин. - ЖК за 4.Игор Томашич за задържане на играч с ръка

52-а мин. - Тодор Янчев прави тактическо нарушение вдясно пред наказателното поле на ЦСКА, изпълнението на удара от Телкийски е неточно и силно в аут

53-а мин. - пропуск за синитие: центрирана топка в наказателното поле на армейците, Гай пожертвователно се хвърля и чисти, но топката е избита леко и намира отново Чиликов, той бие, следва рикушет в краката на наш играч, после и разбъркване пред вратата, но топката е избита

56-а мин. - след корнер и мелле в половината на червените, топката е избита в корнер, след това Забавник получава медицинска помощ след удар. След втория корнер топката е изчистена към центъра

60-а мин. - Янев е задържан от Г.Марков по лявото крило, но реферът отсъжда фаул за сините. След това двамата национали си разменят реплики, съдията ги разделя и свири фаула

63-а мин. - втора смяна при сините: излиза 77.Милан Коприваров, в игра е 28.Емил Ангелов

65-а мин. - Христо Янев е фаулиран от 6.Еромоигбе по атаката вляво от наказателното поле, Янеев сам застава зад топката и бие, но право в ръцете на Иванков

66-а мин. - ЖК за 14.В.Илиев за фаул

70-а мин. - Муджири извежда добре Янев по лявото крило, Янев преминава през Г.Марков и центрира към Тодоров, но твърде силно над него

74-а мин. - дузпа за ЦСКА! Дълго извеждащо подаване намира Янев по лявото крило, той се устремява в наказателното поле, изоставащия от него Топузаков опитва да спре със закъснял и безмислен шпагат Янев и вметсо топката уцелва краката му. Съдията Врайков посочва бялата точка и показва ЖК на Топузаков.

76-а мин. - Христо Янев прави 1:0 за ЦСКА!!! Христо Янев сам се нагърбва с изпълнението на дузпата. Бие сигурно и силно в горния ляв ъгъл на Иванков, който остава без никакъв шанс - 1:0 за ЦСКА!

78-а мин. - ЖК за Христо Янев, който прекалено бурно протестира пред Врайков затова, че реферът не показва картон на играч на домакините за нарушение в половината на ЦСКА, при което Врайков даде авантаж.

79-а мин. - ЖК и за Георги Марков, който много грубо подкосява Янев и се налага изнасянето му с носилка за известно време

82-а мин. - корнер на Христо Янев, намира най-бързият - Ибрахима Гай, който опитва удар, но топката излиза в аут

83-а мин. - последна смяна при домакините: излиза 5. Георги Марков, влиза 10. Христо Йовов

84-а мин. - пръва смяна при червените: излиза 19. Евгени Йорданов, влиза в игра 17. Йоел Линдпере

88-а мин. - ЖК и за 25.Лусио Вагнер за подкосяване на Йордан Тодоров

89-а мин. - Данчо Тодоров центрира добре към Христо Янев, но той не успява да посрещне

90-а мин. - 3 минути продължение

90+2 мин. - смяна при армейците: излиза 10.Муджири, влиза 20.Йордан Юруков

90+3 мин. - КРАЙ НА МАЧА С ПОБЕДА НА АРМЕЙЦИТЕ!!!