11. Томи Шилдс (Линфийлд)

• 63мин

Европейските футболни турнири

Крачка на ЦСКА към полуфинала

Вчера се състояха 6 мача от европейските футболни турнири. Ето какво ни съобщават нашите кореспонденти за отделните срещи.

В Белфаст двубоят между първенците на България и Сев. Ирландия се състоя при крайно лошо време и кален терен и стадион „Уиндзър парк“ събра едва 12 000 зрители.

Началото бе твърде успешно за ЦСКА. Още в първата минута Романов изненада вратаря на „Линфийлд“, който смяташе, че той ще подаде топката, и с отсечен удар постигна гол. Българските футболисти продължиха при подсилена защита, като често събираха пред своята врата по 8 души. В 40-та минута при изпълнение на наказателен удар ЦСКА построи лошо стената и Хамилтън изравни – 1:1. Три минути по-късно Шийлдс с глава покачи на 2:1 за „Линфийлд“. През второто полувреме футболистите на ЦСКА се хвърлиха в атака и създадоха редица критични положения пред вратата на Мофат. В 63-та минута от 25 метра Романов с точен и силен удар изравни – 2:2. Срещата-реванш ще се състои на 15 март в София.