Турнир: „А“ футболна група 2009/10 (11-и кръг)
  • 10мин

19. Уилфред Нифлор (Литекс)

• 72мин

7. Христо Янев (Литекс)

ЦСКА​ загуби като гост дербито срещу Литекс от 11-ия кръг на родното ни първенство с 2:0.

В първите 10 минути на двубоя червените контролираха играта. Още в 4-та минута, Спас Делев опита пас към Иван Стоянов, но Стоянов се размина с топката в наказателното поле. Отново Делев изпусна възможността да се разпише, след като се изправи сам срещу Голубович, но след удара топката мина покрай страничната греда.

Играчите на Червенков указаха натиск през по-голямата част на мача. Най-активни за ловчанлии бяха Нифлор и Янев. Именно те отбелязаха попаденията във вратата на червените. Головете бяха реализирани в 10-та и 72-та минути.

След падането на втория гол във вратата на Чавдаров, Литекс наложи тотално надмощие и до края на мача резултата остана непроменен.

Жълти картони в срещата получиха Костадин Стоянов, Тодор Янчев и Александър Барт.