Янко Ангелов

• 57мин

19. Кирил Десподов (ЦСКА)

Локомотив (Пловдив) отстъпи пред ЦСКА в среща от 14-ия кръг на Първа лига.

"Червените“ стигнаха до победата с гол на Кирил Десподов, разписал се през вторите 45 минути на сблъсъка.

Домакините имаха амбицията да запишат нова престижна победа на сметката си. Пловдивчани до момента през сезона постигнаха няколко големи успеха - Лудогорец, Левски и Ботев (Пловдив). Днес обаче нямаха подобен шанс.

През първия полусезон в столицата победителят също бе ЦСКА. На старта на първенството „Армейците“ се наложиха с 2:0, като тази победа даде началото на поредица от добри резултати за възпитаниците на Нестор ел Маестро.

Първото полувреме бе белязано от предпазливите действия и на двата тима, които със сигурност искаха да поведат първи в резултата, но в същото време не желаеха да инкасират попадение.

По-настоятелни в действията си на терена бяха състезателите в червени екипи, като те редуваха опити за пробиви по крилата с такива през централната част на терена.

Кристиян Малинов често менеше позицията си на терена, както и съпоставеността си спрямо бранителите на съперника. Той захранваше нападателите пред себе си с центрирания, като две сериозни възможности пропиля таранът Мауридеш.

Футболистът, доста обилно обсъждан напоследък, първо фаулира бранител, опитвайки се да го надскочи при чудесен пас към себе си, а малко по-късно имаше възможност да порази целта с удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

В самия край на полувремето Посинкович можеше да изненада „червените", но завършващият му удар бе избит от Малинов.

Така до почивката попадения в двете врати не бяха реализирани.

През вторите 45 минути преобладаваха грубите нарушения и предупрежденията, от страна на съдията.

В 57-ата минута всичко в мача бе решено от гениално изпълнен свободен удар, от страна на Кирил Десподов. С поредния си подобен гол през сезона, младият талант на „армейците“ доказа, че е способен да понася отговорността в напрегнатите моменти от сезона.

Малко по-късно Мауридеш за пореден път пропиля добра възможност за „червените“ и логично бе заменен от Соу.

До края на срещата обаче нова промяна в резултата така и не беше регистрирана.