• 9мин

11. Владислав Златинов (Локо Пд)

• 26мин

9. Илами Халими (Локо Пд)

Шампионът на България ЦСКА регистрира нов гаф в първенството след загуба с 0:1 от Локомотив (Пд). Ако вечният враг на червените- Левски, победи по-късно днес Пирин 1922, сините ще се изравнят по точки с армейците.

Играчите на ЦСКА излязоха с черни ленти, а двубоят започна с едноминутно мълчание. Футболистите и на двата тима отдадоха почит на починалия преди няколко дни бивш футболист и треньор от ДЮШ на ЦСКА Иван Методиев.

В 5 минута Йордан Тодоров напредна по дясното крило и центрира в малкото наказателно поле. Там обаче вратарят на домакините Стоян Колев изпревари Гийом. Пет минути по-късно домакините поведоха с гол на Владислав Златинов. Юношата на Пирин излъга възпитаника на армейската ДЮШ Александър Бранеков и от близо прониза Оливер Ковачевич.

Нападателят на гостите от София Велизар Димитров, който до последно бе под въпрос за мача заради контузия, напусна терена в 15 минута. Перничанинът сам поиска смяна и на неговото място влезе Жозе Фуртадо.

Десетина минути след това Марсел Еламе от домакините извърши грубо нарушение срещу Тиаго Силва и едва не строши крака на бразилеца. Съдията Кольо Данев бе безкомпромисен и веднага показа червен картон на камерунеца. Тиаго пък бе изведен на носилка, но четири минути след това се върна в игра.

В 30 минута Фуртадо тръгна по лявото крило и след серия от финтове преодоля трима защитници на Локомотив. Навлезе в наказателното поле, но защитник на Локомотив изчисти топката в корнер. Христо Янев изпълни корнера отдясно на вратата на Колев. Малко пред наказателното поле Хидиуед стреля, но топката излезе в аут.

На полувремето старши-треньорът на армейците Миодраг Йешич извади Христо Янев и на негово място пусна Еуген Трика.

В 49 минута домакините заформиха опасна контраатака. Нападател на черно-белите получи топката в наказателното поле и отправи удар. Топката обаче мина близо до десния страничен стълб на вратата на Ковачевич и излезе в аут.

Нападателят на пловдивчани Роберт Попов напредна от ляво в 57 минута, подаде на Влади Златинов, но Александър Бранеков успя да изчисти пред Ковачевич. Четири минути след това положение, отново Попов стреля опасно към Ковачевич, но топката не намери очертанията на вратата.

Жълт картон за остро влизане в краката на Бранеков получи Радослав Анев в 68 минута.

В 83 минута Тиаго Силва тръгна по лявото крило, преодоля голямо разстояние, но центрирането му не доведе до нищо. Четири минути след това Данчо Тодоров отдясно центрира в наказателното поле. Там Фуртадо игра с глава, но топката мина близо до левия стълб на вратата на Локомотив